Mühendislik öğrencisi için 5000 TL laptop önerisi

Bence mühendislik programları için kullanılacaksa aşırı gereksiz.
Bende neredeyse 4 yıllık 840m + i5-5200U + 6GB RAM + SSD ve HDD olan laptop var. 3D modellemeden, After Effects'e her şeyi yapabiliyorum, üstüne PUBG'yi düşük ayarlarda akıcı şekilde oynayabiliyorum.

6000 lirayı buna vererek harcamanızı önermiyorum, fazla oyun oynayan biri değilseniz.
Hocam ben de cihaz bakıyorum en fazla oynayacağım oyunlar Dota 2 ve Gta 5. Yüksek grafik hastası değilim. Sizce ne tarz bir cihaz işimi görür ekran kartı modeli özellikle?

Yahu ne boş muhabbet yapmışsınız.. Arkadaşım sana gtx 1050 ekran kartı olmalı en az ki artık nesil hızlı geçiyor, ssd olmazsa olmaz ve yeni nesil bir işlemci olmalı i5 olanlar işini görür bence. Monster'ın f/p oranı gayet iyi he daha iyi soğutma daha iyi malzeme kalitesi isterim dersen aynı özelliklere msi markasında 1000 tl daha fazla verebilirsin bu tercih meselesidir.

Yahu ne boş muhabbet yapmışsınız.. Arkadaşım sana gtx 1050 ekran kartı olmalı en az ki artık nesil hızlı geçiyor, ssd olmazsa olmaz ve yeni nesil bir işlemci olmalı i5 olanlar işini görür bence. Monster'ın f/p oranı gayet iyi he daha iyi soğutma daha iyi malzeme kalitesi isterim dersen aynı özelliklere msi markasında 1000 tl daha fazla verebilirsin bu tercih meselesidir.
Arkadaşım neden bu kadar insanı boş yapıyorsunuz diyerek aşağılıyorsun? Yalan mı söylüyorum ben yazdığım sistemde Ps, Ae, P,r Au, Ai, Android Studio, Visual Studio, 3D modelleme uygulamaları, çeşitli programlama uygulamaları kullandım oyunlar oynadım farklı işletim sistemlerinde çeşitli projeler, programlama işleri yaptım ve halen yapıyorum da. 3D modelleme uygulamaları, yerine göre fazla sistem kaynağı tüketebiliyor ama oyun oynamayacaksa ve çok büyük projeler yapmayacaksa ne gerek var? 6 bin Lira'nın hiç mi değeri yok gözünde? İleriye dönük kullanacaksa olabilir ama daha ne yapacağını, hangi programları kullanacağını söylememiş arkadaş, sen gelmiş burada boş muhabbet yapıyorsunuz diyorsun. 4 senelik laptop ile yapamadığım şey üst grafiklerde yeni oyunları oynayamamak ki yaptığım işlerden oyun oynamaya da vakit yok. Ve ben bu bilgisayarın bana en az 3 sene daha idare edeceğini düşünüyorum. 1050Ti almasın demiyorum, sadece senin konuşma biçimini beğenmedim.

İyi günler; Berk.

Son düzenleme:
Teşekkürler, ilk önerilen 5200tllik monster'ı alacağım sanırım. Lütfen tartışmalar kavgaya dönüşmesin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı