Mühendislik uygulamasında programlama ödevi

Biwkan

Decipat
Merhaba, makine mühendisliği okuyorum. Mid-term project olarak analitik olarak çözülen bir kafes sistemini programlamaya dökmemiz isteniyor. İlgili ödevin dersinde ve genel olarak tüm bölümde programlama öğrenmediğimiz için programlama kısmını yapamıyorum. Faydalanmamız için sadece bir Matlab kodu örneği verdiler ve başka hiçbir şey öğrenmedik. Bu konuda yardımcı olabilecek birileri var ise benimle iletişime geçebilir mi? Teşekkürler

Ödev;
Ekran Görüntüsü (12).png

Not: (a), (b), (c) ve (d) kısımlarını analitik olarak ben çözeceğim. Yardım istediğim tek nokta (e) kısmı ve hangi dilin kullanılacağının bir önemi yok.

Son düzenleme:
Yardım istemek araştırmak değil. Ders bilgilerini vermişsin bize. Başka bir bilgi aktarmamışsın.

Bence Matlab hakkında araştırmaya başlamalısın.
Bir şeyi öğrenmenin ya da bir şey hakkında bilgi edinmenin tek yolu interneti, kitapları karıştırmak değildir. Bilgili birinden de öğrenilebilir. Konuyla ilgilenmiyorsanız gereksiz polemiğe girmeyin lütfen.

Sanki bir kac matris hesaplamasi yapacak kod yazmaniz bekleniyor gibi matlab uzerinde.
Eger yapilmasi gereken lineer islemi matematiksel olarak yazarsan insanlar daha kolay cevap verirler.
Python numpy ya da R kullanarak da yapilabilir.
Cunku su halde sorunun e sikkinda isteneni anlamak icin matlab bilmek yeterli degil.

Sanki bir kac matris hesaplamasi yapacak kod yazmaniz bekleniyor gibi matlab uzerinde.
Eger yapilmasi gereken lineer islemi matematiksel olarak yazarsan insanlar daha kolay cevap verirler.
Python numpy ya da R kullanarak da yapilabilir.
Cunku su halde sorunun e sikkinda isteneni anlamak icin matlab bilmek yeterli degil.
MAtematiksel hesaplamalar üzerinde su an uğraşıyorum ancak stress, strain gibi terimlerle insanların kafasını karıştırmamak için yüklemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı