Mühendislik ve oyun içi Lenovo Gaming 3 yeterli mi?

Bu model gayet iyi, malzeme kalitesi yerinde, ısınma sorunu yok. Klavye yazısının silinmesi olabiliyormuş ancak Monster tuş değişimi yapıyormuş. T7 20.4 kullananlardan ekranda donma sorunuyla karşılaşan görmedim henüz. Fan sesi çok yüksek değildi diye hatırlıyorum, öte yandan IP3 performans modunda çok ses çıkarıyor. Aynı bütçede cihaz olmalarına rağmen Monster açık ara farkla performans olarak çok daha iyi.

Her ikisini de yerinde görmek daha iyi olacak sanırım,performans olarak açık ara Monster önde zaten ama beni düşünüdüren Monster olması 😄 Monster'ın malzeme kalitesini beğenirsem onu alırım büyük ihitimal diğer türlü Lenovo çünkü aşırı çok oyun oynayan biri değilim oynasam bile ulturada olmasa da olur orta ya da yüksek te benim için ideal ama ekran kartının 130W olması Lenovo'ya göre 20 FPS daha fazla alabileceğim demek o da düşündürmüyor değil.

Her ikisini de yerinde görmek daha iyi olacak sanırım,performans olarak açık ara Monster önde zaten ama beni düşünüdüren Monster olması 😄 Monster'ın malzeme kalitesini beğenirsem onu alırım büyük ihitimal diğer türlü Lenovo çünkü aşırı çok oyun oynayan biri değilim oynasam bile ulturada olmasa da olur orta ya da yüksek te benim için ideal ama ekran kartının 130W olması Lenovo'ya göre 20 FPS daha fazla alabileceğim demek o da düşündürmüyor değil.
İşlemci performans farkı da önemli seviyede. Aslında bütçeyi biraz arttırabilirseniz TUF A15 çok iyi bir seçim olur sizin için. Oldukça başarılı bir model, 2022 tasarımıyla iyi iş başarmış Asus.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Throtthle olarak güzel iş başarmış 🤯
Mükemmel bir soğutması yok zaten ancak bu bütçede hem özellik bakımından hem performans bakımından gayet iyi bir seviyede. Legion 5 2021'i bile geçiyor oyunlarda, performans açısından oldukça tatmin edici bana kalırsa. Ekran kartı genel olarak 130-140 Watt'larda çalışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğiniz modele sahibim daha 1 kere dahi throttle yüzünden frame drop yaşamadım.

O oda sıcaklıgında bile CPU ve GPU'nun stres testinde ne durumda oldugunu gorebiliyorsun, oyunda sen anlamasan bile arada CPU gücünü kısabiliyor, tabii sıcaklıkları takip ediyor musun o var. Ekstra olarak cihaz biraz tozlanıp macun etkisini azalttıgında ne olacak kim bilir.

Son düzenleme:
O oda sıcaklıgında bile CPU ve GPU'nun stres testinde ne durumda oldugunu gorebiliyorsun, oyunda sen anlamasan bile arada CPU gücünü kısabiliyor, tabii sıcaklıkları takip ediyor musun o var. Ekstra olarak cihaz biraz tozlanıp macun etkisini azalttıgında ne olacak kim bilir.

Orası da doğru ancak iyi bir soğutucu gözle net bir şekilde fark edilen bir yaratacağını düşünüyorum çünkü neredeyse bütün ısı monitörün alt kısımlarında toplanıyor biraz daha dağılımı yapılsaymış daha iyi bir soğutma sağlanabilirmiş gibi geliyor.

Geri
Yukarı