Müslüman olmadığım için okulda dışlanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KitKat

Hectopat
Yer
Konya
Merhaba.

Öncelikle bu konuyu yalnızca sizlerden tavsiye istemek için açtığımı belirtmek istiyorum. İnancımı değiştirmeye çalışacaksanız boşuna uğraşmayın, ilgilenmiyorum.

Uzun zamandır okulda panteizm inancımdan ötürü dışlanıyorum. Herkes bana öcüymüşüm gibi davranıyor ve gerçekten çok üzülüyorum. Sürekli bana laf atıyor, benimle dalga geçiyorlar ve bu sorunlar yüzünden LGS'ye bile çalışamaz hale geldim. Olanları sınıf öğretmenime açıklamayı düşündüm ama onun da bana karşı olan tavırlarının değişmesini istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Çok çaresiz hissediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsan olsalar dışlamazlar. Senin dinin sana, onların dini onlara. Hiç umursama, ne halleri varsa görsünler. Sen kendi işine bakarsın, muhattap olmazsın kimseyle. Sana arkadaşlık yapmayacaklarsa zaten onlara ihtiyacın yok demektir.

Merhaba.

Öncelikle bu konuyu yalnızca sizlerden tavsiye istemek için açtığımı belirtmek istiyorum. İnancımı değiştirmeye çalışacaksanız boşuna uğraşmayın, ilgilenmiyorum.

Uzun zamandır okulda panteizm inancımdan ötürü dışlanıyorum. Herkes bana öcüymüşüm gibi davranıyor ve gerçekten çok üzülüyorum. Sürekli bana laf atıyor, benimle dalga geçiyorlar ve bu sorunlar yüzünden LGS'ye bile çalışamaz hale geldim. Olanları sınıf öğretmenime açıklamayı düşündüm ama onun da bana karşı olan tavırlarının değişmesini istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Çok çaresiz hissediyorum.
Sınıf öğretmenine danışmak istemiyorsan okul rehber öğretmenine danışabilirsin. Sana gereken yardımda bulunacaktır diye düşünüyorum. Kendileri gerçek müslüman olsalar dışlamazlar. Müslümanlığın ne olduğunu tam olarak bilmeden başka dinlere mensup bireyleri dışlamak, hakaret etmek, dininden caydırmaya çalışmak maalesef toplumumuzda çok yaygın.

Türkiye gibi bir ülke de Müslüman olmadığını söylemen yanlış. Özellikle lise yıllarında herkes herkesle aptal aptal dalga geçmeye çalışır herhangi bir açık yakaladığı anda. Biraz da bulunduğun ortamın insan kalitesine bağlı bu durum tabi. Bende uzun süredir Müslüman değilim bunu 3-4 arkadaşım hariç kimse bilmiyor, bilmek zorunda da değil. Çözüm olarak sana pek bir şey sunamam çünkü onlara ne dersen de istersen hocaların uyarsın yine de dalga geçecekler. Sınıfını ve ya Okulunu değiştirebilirsin elinde olanak varsa.

Cidden umursamamaya çalışıyorum ama herkes birden üstüme geldiğinde o kadar da kolay olmuyor... Bana sürekli intihar etmemi, beni kimsenin sevmediğini söylüyorlar ve kendimi çok kötü hissediyorum. Rehber öğretmenle konuşacağım ama pek bir şey yapabileceğini zannetmiyorum...

Türkiye gibi bir ülke de Müslüman olmadığını söylemen yanlış. Özellikle lise yıllarında herkes herkesle aptal aptal dalga geçmeye çalışır herhangi bir açık yakaladığı anda. Biraz da bulunduğun ortamın insan kalitesine bağlı bu durum tabi. Bende uzun süredir Müslüman değilim bunu 3-4 arkadaşım hariç kimse bilmiyor, bilmek zorunda da değil. Çözüm olarak sana pek bir şey sunamam çünkü onlara ne dersen de istersen hocaların uyarsın yine de dalga geçecekler. Sınıfını ve ya Okulunu değiştirebilirsin elinde olanak varsa.

Haklısınız. İnancımı söylediğim için pişmanım zaten. Ben sadece olmadığım biriymiş gibi davranmak istememiştim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı