Özbek olduğum için okulda dışlanıyorum

Ergenlerden başka bir şey beklemek yanlış olurdu zaten. Onları takmana hiç gerek yok. Derslerine odaklan.
Ergen değil veletler büyük ihtimal. Max 5. sınıf bir çocuk bunu yapar. Benim kalitesiz olduğu için özel liseye nakil aldığım Esenler Mesleki ve Tekniki Anadolu Lisesinde bile böyle yapmıyorlardı. Hocamız gibi özbek miydi kazak mıydı tam hatırlamıyorum. O kekolar bile gayet bizim gibi davranıyorlardı çocuğa. Dışlamıyorlardı, hele sonradan özel okula geçtim orada en ufak dalga geçme yok üfff, mükemmel.

Maalesef olabiliyor öyle tipler. Ben de Türkleri sevmiyorum mesela.
Pardon nerede yaşıyorsunuz? Türkiye'de mi? Türkiye'de yaşayıp Türkleri sevmemek biraz tuhaf. Siyasi düşüncelerden veya yobazlıktan dolayı eleştirebilirsiniz ama "sevmiyorum" demek gerçekten absürt. Yani bu konudaki çocuğa laf söyleyenlerden pek farkınız kalmıyor.

Pardon nerede yaşıyorsunuz? Türkiye'de mi? Türkiye'de yaşayıp Türkleri sevmemek biraz tuhaf. Siyasi düşüncelerden veya yobazlıktan dolayı eleştirebilirsiniz ama "sevmiyorum" demek gerçekten absürt. Yani bu konudaki çocuğa laf söyleyenlerden pek farkınız kalmıyor.
Türkler yalnızca kendilerini düşünürler. Örneğin ekonomik kriz ceplerine dokunmasaydı. Çoğu hala ak partiyi desteklerdi.

Türkler yalnızca kendilerini düşünürler. Örneğin ekonomik kriz ceplerine dokunmasaydı. Çoğu hala ak partiyi desteklerdi.
Bu tür şeylere ben de sinir oluyorum ama olay o değil. Yani "Türkleri sevmiyorum" demek fikirsel veya siyasal bir şey değil daha çok ırksal bir söylem. Eğer Suriyeli isen Suriye'ye, Kürt isen Irak'a, Gürcü isen Gürcistan'a gidebilirsiniz benim demek istediğim bu. Ha nedir adam Almanya'da yaşıyordur ve Almanya'daki Türkleri beğenmiyordur evet bu kabul edilebilir.

Merhaba, annem özbek babam Türk (Estonya vatandaşlığıda var) bana (sen Türk değilsin, Özbekistan'a git burada ne işin var) gibi kelimelere maruz kalıyorum. Ne yapmam gerek? Özbekler de Türk, nedir bu ayrımcılık anlamadım.
Özbeklerde Türk halkıdır neden Türk değilsin diyorlarki?

Geri
Yukarı