Müslümanlar için mastürbasyon bırakma taktiği

• Konuyu başlatan Rexie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 125
  • Görüntüleme 10B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam o zaman size göre sex de ihtiyaç değildir. Sadece üremek için yapmalıyız.
Evli olduğun birisiyle cinsel ilişkiye girebilirsin , zina haramdır . Ben kendi fikrime göre konuşmuyorum şimdi konuya dönecek olursak . Masturbasyonu zamanında ben de bırakamayacağımı düşündüm , çok yöntem denedim ve sonunda dedim ki herhalde ben bu günahı evlenene kadar işleyeceğim sonrasında eğer bu eylem caiz değilse illa ki kurtulmanın yolu vardır dedim. Gözümü haramdan sakınmak , dinlediğim şeylere dikkat etmek , çok spor yapmak , hep bir işle meşgul olmak. Bunları yapınca kurtulabildim ve sanki kafam rahatladı duygularım düzeldi. Yani öyle vazgeçip kenara atmakla olmuyor.

Başlık yanlış, içerikte bile hata var.
Öncellikle mastürbasyonu bırakamazsınız. Dinde bile mastürbasyon gerekli durumlar haricinde haram kılınmış ve yapılmaması emredilmiştir. Bu birinci hatanız.

İkinci hatanız bu konun mastürbasyon ile değil, daha çok mastürbasyon bağımlılığı ile alakalı.
Her şeyin fazlası zarar, bunu biliyoruz ancak mastürbasyonda ihtiyaç halinde yapılması gereken bir kişisel tatmin yöntemidir?

Bu düşünceler benim düşüncelerim.

Hocam dediğiniz mastürbasyon zina yapmaya çok yakın bir anda iken haram değildir. Harici durumlarda haramdır. Fakat bu benim anlattığımla ters düşmez. Ben sadece bu durumu alışkanlık haline getirenlere bir tavsiye vermek istedim.

Şimdi günde 2 defa var.
Bir de haftada 1 var.
Kendinizi tatmin etmede dinde bir sıkıntı yok.
Ancak iş tatmin ve ihtiyacın dışına çıkınca sıkıntılı.
Ayrıca meni vücutda fazla birikirse harama yönelme ihtimali artıyor.
O yüzden fazlaya kaçamak şartıyla gerekli bir şey.

Hocam dediğiniz mastürbasyon zina yapmaya çok yakın bir anda iken haram değildir. Harici durumlarda haramdır. Fakat bu benim anlattığımla ters düşmez. Ben sadece bu durumu alışkanlık haline getirenlere bir tavsiye vermek istedim.
Konu başlığı bunun tam zıttı maalesef.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı