Müşteri hizmetleri ile modem arayüzü şifresi değiştirebilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
7
Yer
Kalos Region
Dükkanı devrettiğimiz için devretmeden önceki gibi rooter ile kullanıyordum fakat bu gün anlamadığım şekilde internete girilmiyordu.

İnternetin şifresi devrettiğimiz kişide olduğu için onlarda giremeyince dükkandaki modemi resetliyor uğraşırken.

Modem arayüze şifresi kesinlikle değiştirildi bağlatıldığı zaman o yüzden sitelerde yazan şifreleri söylemenize gerek yok benim tek merak ettiğim müşteri hizmetlerini arayarak kolayca değiştirip kurabilirmiyim.

Çözüm
ADSL kullanıcı adı gibi bilgiler temizlenmiş olabilir, internette kurulum aşamaları ile alakalı sayısız içerik var, bağlantı olsa ben uzaktan bağlanırdım ancak senin yapman gerekiyor haliyle :) Sana bir video bulayım, oradan yola çıkarak hızlıca kurulumu gerçekleştir.

Kablo kısmından emin olmak için ise modem ışıklarını takip ediyor ol, hatta işlem öncesi güçten kesip tekrar çalıştır modemi.

ADSL kullanıcı adı veya WAN bağlantısı için "NAT" gibi ayarlar sıfırlanmışsa bunlardan ötürü bağlanamıyor olabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kullandığım modemde sadece tuş var delik yok.
Modeminde aşağıdaki gibi bir reset deliği yok mu? Arka tarafa iyi baktın mı?

0022_a8e9eb70-11f1-406b-a485-a75555566ce3_2.jpg

Adsız.jpg

ADSL kullanıcı adı gibi bilgiler temizlenmiş olabilir, internette kurulum aşamaları ile alakalı sayısız içerik var, bağlantı olsa ben uzaktan bağlanırdım ancak senin yapman gerekiyor haliyle :) Sana bir video bulayım, oradan yola çıkarak hızlıca kurulumu gerçekleştir.

Kablo kısmından emin olmak için ise modem ışıklarını takip ediyor ol, hatta işlem öncesi güçten kesip tekrar çalıştır modemi.

ADSL kullanıcı adı veya WAN bağlantısı için "NAT" gibi ayarlar sıfırlanmışsa bunlardan ötürü bağlanamıyor olabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çözüm
Geç cevap verdiğim için özür dilerim modemin yanına gitmek uzun sürdü biraz ve kapatıp açtım fakat internet ışığı yanmıyor.

Modem kurulum aşamalarını sana attığım kaynaktaki gibi gerçekleştir ilk önce. Buna rağmen ADSL ışığı yanmamaya devam ederse kabloda kısayol veya telefon kablosunun 2 kutuplu konnektöründe temassızlık söz konusu olabilir. Konnektörün tırnaklar kopmuşsa bağlantıda zaman zaman problem yaşatıyor olabilir.
Emin olamamakla birlikte çoğu modemde telefon bağlantısı sorunsuz ise direkt olarak ADSL ışığının yanması gerek diye biliyorum. Daha önceden deneyimlediğim, test ettiğim bir durum değil ancak anlattığım gibi olması muhtemel.

Telefon kablosunda, binanın herhangi bir yerinde kısa devre - herhangi bir noktada kopukluk veya konnektör ucunda temassızlık, tırnaklarda kopukluk olma ihtimali yüksek görünüyor.

Tüm kontrollerden sonra sonuca ulaşamazsan aynı ISS'den hizmet alan mümkünse aynı binadaki farklı kişilerin bağlantı kurup kuramadığına bak. Duruma göre ISS ile iletişime geçip herhangi bir çalışma olup olmadığını öğren; tabi bu en son seçenek.

Son düzenleme:
Tüm kontrollerden sonra sonuca ulaşamazsan aynı ISS'den hizmet alan mümkünse aynı binadaki farklı kişilerin bağlantı kurup kuramadığına bak. Duruma göre ISS ile iletişime geçip herhangi bir çalışma olup olmadığını öğren; tabi bu en son seçenek.
Video olan işlemleri yaparken dükkana müşteri ve ne tesadüfse bizimle aynı binadan ve oda internette bağlanmadığı söyledi. Ek saçma ama gece elektrik kesintisi olucak belki onla ilgilidir.

Birde iyice kafam karışmış sadece internet ışığı yanmıyordu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı