Müşteri hizmetleri ile modem arayüzü şifresi değiştirebilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
7
Yer
Kalos Region
Dükkanı devrettiğimiz için devretmeden önceki gibi rooter ile kullanıyordum fakat bu gün anlamadığım şekilde internete girilmiyordu.

İnternetin şifresi devrettiğimiz kişide olduğu için onlarda giremeyince dükkandaki modemi resetliyor uğraşırken.

Modem arayüze şifresi kesinlikle değiştirildi bağlatıldığı zaman o yüzden sitelerde yazan şifreleri söylemenize gerek yok benim tek merak ettiğim müşteri hizmetlerini arayarak kolayca değiştirip kurabilirmiyim.

Çözüm
ADSL kullanıcı adı gibi bilgiler temizlenmiş olabilir, internette kurulum aşamaları ile alakalı sayısız içerik var, bağlantı olsa ben uzaktan bağlanırdım ancak senin yapman gerekiyor haliyle :) Sana bir video bulayım, oradan yola çıkarak hızlıca kurulumu gerçekleştir.

Kablo kısmından emin olmak için ise modem ışıklarını takip ediyor ol, hatta işlem öncesi güçten kesip tekrar çalıştır modemi.

ADSL kullanıcı adı veya WAN bağlantısı için "NAT" gibi ayarlar sıfırlanmışsa bunlardan ötürü bağlanamıyor olabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben sana tüm olasılıkları ve bu olasılık durumlarının gerçek olup olmadığını anlayabilmen için yapman gereken kontrolleri aktarıyorum :) Sana kalan bu kontrolleri gerçekleştirmek. ISS yani hizmet aldığın firmanın müşteri hizmetlerini arayıp kontrol etmelerini rica etmek ile başlayabilirsin. Ben seni yönlendiriyor olacağım her ne kadar meşgul olsam da :)

Ben sana tüm olasılıkları ve bu olasılık durumlarının gerçek olup olmadığını anlayabilmen için yapman gereken kontrolleri aktarıyorum :) Sana kalan bu kontrolleri gerçekleştirmek. ISS yani hizmet aldığın firmanın müşteri hizmetlerini arayıp kontrol etmelerini rica etmek ile başlayabilirsin. Ben seni yönlendiriyor olacağım her ne kadar meşgul olsam da :)
Sen beni yanlış anladın kafam karıştı derken senin alakası yok benim ADSL ışığı yerine intarnet ışığını bakmam o anlamda kafam karıştı 😕

Sanırım ISS arayacağım ve başka komşularda sorucam ona göre cevap veririm tüm yardımlarınız için teşekkür ederim.

Komşu komşu dolaşmana gerek yok aslında direkt olarak ISS'yi arayıp kontrol sağlamalarını rica etmen daha mantıklı olur. Tabi şu kurulum adımlarına halen daha bakmadıysan göz atmanı tavsiye ederim. Geçen sayfada ADSL bağlandı şeklinde bir ifade fark ettim şuan, sen kurulum adımlarına öncelik ver istersen. Söylenen adımı es geçip 3. adıma atlama yani, ISS son adım. Kurulumu bir hallet.

Son düzenleme:
Modem resetlerken internete bağlanmanızı sağlayan bilgiler de büyük ihtimalle silinmiştir. Servis sağlayıcısından internet kullanıcı adı ve şifresini isteyin sonra midem ayarlarında kurulum yap diyip o kullanıcı ad8 ve şifreyi de girerek kurulumu tamamlayın. Modem veya Wİ-Fİ kullanıcı adı ve şifresi şifresi değil internete bağlanmaya yarayan şifre.

Peki müsait olduğunda devam ederiz, takipte konu.
Gerek kalmadı aramaya.

Resetlenince kullanıcı ayarları değiştiği için bağlanamamışım sanırım düzeldi diye açtığımda oturum aç yazısına bastım ve uzaktan modem yönetimi sistemine attı, doğrulama yapıldıktan sonra olması gereken kullanıcı adını kendisi yaptı ve düzeldi.

Özel bilgiler olduğu için onarım ekranını atamadım maalesef ve o anlık SS almak aklıma gelmedi.

@BilgisayarKurdu sizi teşekkür ederim yardımlarınız için konuyu iyi takip ettiğiniz için galiba sizin için şu an en fazla en iyi cevap verebilirim teşekkür ederim.
Screenshot_20190914_193829_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20190914_194254_com.android.chrome.jpg

@BilgisayarKurdu sizi teşekkür ederim yardımlarınız için konuyu iyi takip ettiğiniz için galiba sizin için şu an en fazla en iyi cevap verebilirim teşekkür ederim.
Bir karşılık beklentisi içerisinde olman üzer zaten beni :) Sen nasıl başkalarına yardım etmişsin, bizler de imkan buldukça senin bir sıkıntın olduğunda yardım edeceğiz.

TT'nin kullanıcı adı - şifreyi otomatik doğrulamak gibi yeni sistemlere geçtiğini öğrendiğim de iyi oldu :) Problem kalmadıysa ne mutlu sana, kal sağlıcakla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı