Müzik arşivi oluşturmak için program önerisi

PhemiusTR

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, Redmi Note 8 telefonum için müzik arşivi yapmak istiyorum. Aslında eski telefonumda tüm favori müziklerim MP3 formatında bulunuyordu ancak telefon bir anda açılmamazlık yapınca kalakaldım. Niyeyse müziklerimi yedeklemek haricinde her şeyi yedekledim. Sorum şu ki ben sevdiğim müzikleri tekrardan bir araya getirmeyi istiyorum. Öte yandan dinlediğim pek çok müzik, çoğu kişinin bilmediği müziklerden. Bundan dolayı aradığım müzikleri zamanında Youtube üzerinden indirip dinliyordum. Şimdiki dönüştürücü siteleri de sıkıntılı malumunuz. Bana gerek bilgisayar üzerinden, gerekse android tabanlı müzik arşivi oluşturma programı/sitesi önerir misiniz? Fizy ve Spotify ile uğraşmaktan yıldım. Güvenilir site veyahut program önerisi verebilirseniz memnun olurum(PC platformundan da yararlanabilirim). Ayrıca bazı uygulamalarda olduğu gibi öyle sadece bilinen müzikleri sağlayabilen bir program işimi görmez:) Teşekkürler.

Bilgisayarda MediaHuman YouTube to MP3 Converter kullanıyorum. Oynatma listesi ekleme/otomatik kopyaladığını ekleme gibi bir çok özelliği var.

Sadece link kopyala yapıştır yaparak verilerinizi çalamazlar herhalde :) 1 seneyi aşkındır kullanıyorum sıkıntısını görmedim.

Sadece link kopyala yapıştır yaparak verilerinizi çalamazlar herhalde :) 1 seneyi aşkındır kullanıyorum sıkıntısını görmedim.
Oyun bilgisayarında hiçbir verim yok. Benim canımı sıkan pop-up,malware tarzı şeyler. Eskiden AV programım sitede gezinti halindeyken bile korurdu ancak bu bu bilgisayarımda herhangi bir AV kullanmıyorum. Tedirginliğim bundan geliyor.

Android için Snaptube uygulamasını öneririm. istediğiniz formatta istediğiniz kalitede indirebiliyorsunuz ve sadece youtube ile sınırlı değil. Kullanımıda kolay. Ama kendisi google play'de bulunmuyor apk indirip kurmanız lazım. Ama merak etmeyin virüs gibi şeyler bulunmaz.

Arşiv için yüksek kalite müzik tavsiye ederim. Mp3 olarak 320 kbps formatında olması çok daha iyi olacaktır çünkü 256 kbps ile bile olsa aralarında yüksek kalite farkı oluyor. Youtube üzerinden convert edilen müzikler maksimum 256 kbps diye hatırlıyorum (izin verilen en fazla bitrate). Spotify, Deezer gibi uygulamalar 320 olarak dinleme ve indirmenize olanak sağlar. Fakat Lossless ve Hi Res gibi FLAC formatlı müzik isterseniz TIDAL öneririm. Ve de bu kaynaklar için çoğu convertera güvenmeyin çoğu sahte bitrate ile düşük kalite müziği size yutturur. Tavsiyem Spotify veya Tidal kullanmanız. Eğer hi fi destekleyen ampi ve kulaklığınız varsa müziğin zevkini doruklarınıza kadar yaşarsınız.

Arşiv için yüksek kalite müzik tavsiye ederim. Mp3 olarak 320 kbps formatında olması çok daha iyi olacaktır çünkü 256 kbps ile bile olsa aralarında yüksek kalite farkı oluyor. Youtube üzerinden convert edilen müzikler maksimum 256 kbps diye hatırlıyorum (izin verilen en fazla bitrate). Spotify, Deezer gibi uygulamalar 320 olarak dinleme ve indirmenize olanak sağlar. Fakat Lossless ve Hi Res gibi FLAC formatlı müzik isterseniz TIDAL öneririm. Ve de bu kaynaklar için çoğu convertera güvenmeyin çoğu sahte bitrate ile düşük kalite müziği size yutturur. Tavsiyem Spotify veya Tidal kullanmanız. Eğer hi fi destekleyen ampi ve kulaklığınız varsa müziğin zevkini doruklarınıza kadar yaşarsınız.
Şöyle ki Spotify ücretli olarak müzikleri indirmenize olanak sağlıyor. Ücretsiz versiyonunda zaten istediğiniz müziği dinleyemiyorsunuz. Yoksa sevdiğim bir platform. Bundan dolayı müzikleri indirip telefonumda dinleyeceğim. Öyle aman aman şeylere pek gerek yok ;)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı