Müzik Dinlemek Aküyü Bitirir mi?

Extingale

Hectopat
Daha fazla  
Arabayı yeni aldık, arabanın aküsünde ya sorun var ya da müzik dinliyorum diye akü bitiyor. 1 Saat müzik dinliyorsam, 10 dakika da rölantide arabayı çalıştırıyorum. Sonraki gün arabayı çalıştırırken tepki vermiyor araba, anahtar boş çeviriyor. 2-3 Denemeden sonra çalışıyor. Anahtar aksamında mı sorun olabilir yoksa akü de mi emin değilim. Muayenesi de gelecek hafta Perşembe günü.

Araba çalışmazken USB ile müzik dinleyerek kaç saatte akü biter ortalama? Böyle akü bitirmiş olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arabayı yeni aldık, arabanın aküsün de ya sorun var ya da müzik dinliyorum diye akü bitiyor. 1 Saat müzik dinliyorsam, 10 dakika da rölantide arabayı çalıştırıyorum. Sonraki gün arabayı çalıştırırken tepki vermiyor araba, anahtar boş çeviriyor. 2-3 Denemeden sonra çalışıyor. Anahtar aksamında mı sorun olabilir yoksa akü de mi emin değilim. Muayenesi de gelecek hafta Perşembe günü.

Araba çalışmazken USB ile müzik dinleyerek kaç saatte akü biter ortalama? Böyle akü bitirmiş olan var mı?
aracın kendini korumaya sokuyor marş basacak kadar ya da bir tık daha fazla enerji bırakıyor aküde audi sahibiyiz ortalama 40 dakikadan sonra uyarı verıyor güç moduna geçtiğine dair

Arabayı yeni aldık, arabanın aküsün de ya sorun var ya da müzik dinliyorum diye akü bitiyor. 1 Saat müzik dinliyorsam, 10 dakika da rölantide arabayı çalıştırıyorum. Sonraki gün arabayı çalıştırırken tepki vermiyor araba, anahtar boş çeviriyor. 2-3 Denemeden sonra çalışıyor. Anahtar aksamında mı sorun olabilir yoksa akü de mi emin değilim. Muayenesi de gelecek hafta Perşembe günü.

Marş bastığında tık demiyorsa akü salmıştır kendini, şarj etsen de sabaha çalıştırmaz. Ama aküyü ölçtür. Akü sağlam olduğu halde marş basmıyorsa, dinamoya baktır. Arabada ses sistemi yok ise, normal teyp ile 1 saatte falan bitmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Araba yeni ise zaten maksimum 1 saat müzik çalmasına izin verir, kendisini bir süre sonra kapatır. Ancak araba eski model ise maksimum 2-3 saat kadar müzik dinleyebilirsiniz diye düşünüyorum. Zaten neden bir saat boyunca araba çalışmıyorken müzik dinleyesiniz ki ? Bu da bana çok mantıklı gelmiyor açıkçası :)

Akü 1 saat müzik dinlemeyle bitmez. Zaten çoğu arabada o kıvama gelmeden otomatik kapatıyor müziği. Ustaya bir gösterin derim.

Akü biterse, sonraki denemelerde de çalışmamalı. Marş motorunda selenoid olur, ona bir baktırın. Bu duruma genelde o yol açar. Sanayide farklı bir adı da vardır. Ustanız onu söylediğinde güler ve eğlenceli bir gün de geçirirsiniz, bonus olur. :D

Son düzenleme:
Zaten neden bir saat boyunca araba çalışmıyorken müzik dinleyesiniz ki
Zevkler tartışılmaz. Orası su vurmaz gerçekte, bu sıcakta da araba sürecek halim olmadığı için oturduğumuz yerden arabanın kapılar açık şarkı dinliyorum.
Marş bastığında tık demiyorsa akü salmıştır kendini, şarj etsen de sabaha çalıştırmaz
İşte tık demiyor, boş gidiyor geliyor anahtar. 10 Saniye sonra denediğimde çalışıyor. Her seferinde aynı.

1 saatlik müzik ile akünün bitmesi zor, aracınızda eğer gerçekten akü bitiyorsa bir yerlerde elektrik kaçağı vardır. Lakin akü söylediğiniz gibi bitse tekrar eden marşlarda da arabanın çalışmaması lazım. Belkide immobilizer okumuyordur ondan marş alsa bile çalışmayabilir.

@Ercan OZAN Büyük ihtimalle marş motoru selenoidi arızalı. Tutukluk yapıyor ömrünün sonuna geldikçe. 2 araçta da deneyimledim ve değişimini yaptırdım zamanında. İmmobilizer arızası da olabilir ama genelde yakıt kesiyor o sistem. Markaya göre de değişir tabii. :)
Evet, onun da arızalı olmalı ihtimali var hocam. Selenoid aküden akım aldığından dolayı sırasıyla; akü, akü kutup başında oksitlenme var mı, akü kutup başları tam sıkılmış mı, marş motor kömürü vs. kontrol edilmesi gerekiyor. Herhalde o selenoid devre dışı bırakıp marş yaparak kontrolünü sağlayabiliyordu ustalar, yanlışta hatırlıyor olabilirim. Yani en güzeli iyi bir elektrikçiye gidip sırası ile bunları kontrol ettirmek gerekecek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı