Müzik Dinlemek Aküyü Bitirir mi?

Evet, onun da arızalı olmalı ihtimali var hocam. Selenoid aküden akım aldığından dolayı sırasıyla; akü, akü kutup başında oksitlenme var mı, akü kutup başları tam sıkılmış mı, marş motor kömürü vs. kontrol edilmesi gerekiyor. Herhalde o selenoid devre dışı bırakıp marş yaparak kontrolünü sağlayabiliyordu ustalar, yanlışta hatırlıyor olabilirim. Yani en güzeli iyi bir elektrikçiye gidip sırası ile bunları kontrol ettirmek gerekecek.

Selenoid marş motoruna akım geçiriyor ve dişli mekanizmasını itiyor diye hatırlıyorum. Bu parçayla yüksek akım kontrol edilmesi ve hareketli bir mekanizma olması ömründen yiyor bayağı. Arızalı olduğu dönemlerde incelemiştim parçayı, aklımda pek bir şey kalmadı gerçi. :) Belirtiler bu soruna işaret ediyor. Dediğiniz gibi kontrol ettirmesi gerekiyor.

Dinamoda sorun varmış tahmin ettiğimiz gibi. Pazartesi yapılacak. 1 Saat dinlemeyle aküsü biten araba ilk defa görecektim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı