Müzik Öğretmeni Kafadan Not Verdi

Hello

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, müzik öğretmeni bugün kafasına göre not verdi. Bazılarına 100 bazılarına 90 bana 80 verdi. Hoca 2. dönem boyunca derse sadece 2-3 kere girdi, zaten bir şey işlemedik boş boş durduk. Bana 80 verip en alakasız birine 70 veriyor sonrada neden 80 verdiniz deyince 45-50 verecektim diyor 80 aldığına dua et dedi. Bende sizi şikayet ederim dedim, hiç ders işlemeden kafanıza göre not veremezsiniz dedim. Sonra suçlu olan ben oldum. En sonunda sınav yapıp vereceğim dedi 50 almaya razı mısın dedi; ben de evet dedim. Sizce böyle bir şeye hakkı var mı?

Kafasından not veremez. Hocaya karşı çıkmanı cidden takdir ederim. Sonuçta hakkını savunuyorsun. Bizde de vardı ona benzer hoca, sizinki kadar olmasa da...

Bizim ingilizce hocası öyleydi, şikayet edildi ve 2. dönem başka hoca geldi. Ben sizi geçiricem siz sallayın diyordu sınavı. Gerçekten güzel geçirdi ortalamam 30'du. Çalışarak ikinci dönem 71 yaptım. Hoca hala başka sınıflarda yapıyor. ( 9.sınıftayken)

@Roxor 100 olmasına gerek yok hatta hiç not vermesin ama kafadan not vermek nedir ? Böyle bir şeye hakkı yok. 2-3 kere derse gelme ile maaş alıyor. Acaba hiç düşünmüyormu bu para helalmi diye ? Ama insanda akıl olmayınca istersen başbakan ol bir yere gelemezsin.
Sana sınav yaparak 50 de verse onun maaşı değişmeyecek, senin genel ortalaman oynayacak azıcık. Bütün gün odasında oturan rehberlikçi de aynı parayı alıyor, derslerde kendini yırtan matematikçi de. Onun için bunlarla çok tartışma sen zararlı çıkarsın.

Öğretmenlik boş yere kebap meslek demiyorlar. Tüm öğretmenler öyle 40 dakikalık dersin toplasan 10 dakikasını derse ayırıyorlar,gerisi muhabbet sohbet,geç gelmeler,öğretmenler odasında çay kahve içip dışarı sigara içmeler. Çoğu öğretmen bu şekilde özellikle liselerde durum gerçekten vahim. Birde demezler mi yok 40 kişiyle uğraşmak çok zor yok maaşlara zam gelmedi yok öyle yok böyle,sen dünyanın en rahat işini yapıyorsun hala konuşuyorsun. Anlamıyorum valla bunları.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı