Muhabbet kuşu almalı mıyım?

İlk olarak muhabbet kuşu bakarak bilgilenmesi daha iyi olur.

Alakası yok. Sultan Papağanı bu Ara Papağanı değil. Ben direk Sultan Papağanından başladım, çokta iyi oldu. Ayrıca çok farklı kuşlar bunlar. Sultan Papağanındaki arkadaş canlılığını ve asaletide hiç bir kuşda bulamayacak.

Alakası yok. Sultan papağanı bu ara papağanı değil. Ben direk sultan papağanından başladım, çok da iyi oldu. Ayrıca çok farklı kuşlar bunlar. Sultan papağanındaki arkadaş canlılığını ve asaletide hiçbir kuşda bulamayacak.

Nasıl alakası yok? Sultan papağanının sosyalliği ile muhabbet kuşunun sosyalliği bir değil. Senin başlaman herkesin başlayabileceği anlamına gelmiyor. Henüz o derecede bir sosyal canlıya bakabilecek sorumluluğu anlayabilmesi için muhabbet kuşunda deneyimlemeli. Muhabbet kuşunu bir nebze kafeste idare edersin ama sultan papağanını idare edemezsin. Ayrıca muhabbet kuşundan bilmem kaç kat fazla çığlık attığını saymıyorum bile. Senin şu an yaptığın olay golden cinsi bakımı ve eğitimi kolay olan bir köpeği sahiplenmek isteyen bir kişiye bunun yerine akita ve sibirya kurdu gibi eğitimi zor olan inatçı köpeklerden birini al ben öyle yaptım demenle aynı. Ben önce kolay bir türle deneyim yapması taraftarıyım.

Muhabbet kuşunu, elime yem döksem yer mi?

Tabii bir de temizliği...

Daha küçükken biraz aç bırakıp elindeki yemi yemesini sağlayarak eline güvenip alışmasını sağlayacaksın. Birde sakına zorla avuç içine alma sana güveni kalmaz. Parmağına alıştırmak içinde kafeste bütün kaçabileceği tünek salıncak vs çıkarıp işaret parmağını yavaşça ayaklarına doğru baskı uygulayarak onun parmağına gelmesini sağlayabilirsin. Tünek alacağın zaman tahta tünek al. Plastik tünekler mantara neden olur. Konuşmasını istiyorsan erkek al. Dişiler en fazla bazı sesleri taklit edebiliyor. Kuş alırken imkanın varsa ev üretimi al çünkü onlar daha sağlıklı ve canlı oluyor. Öyle bir şansın yoksa pet shoptan alırken gözüne en canlı geleni seç. Yemide kafana göre takıl pek bir farkı olmuyor. Dal darı verirsen de fazla verme yağlanır. 2 haftadır bir felan.

Yeni konular

Geri
Yukarı