Muhabbet kuşu çok saldırgan

Merhaba, bundan önce en az 4 defa muhabbet kuşu sahiplendim yani tecrübe var. Geçen maç yaparken omzuna doğru serçe gibi bir şey geldi korktum çekildim duvara doğru carpacakken kurtuldu sonra arkadaşım yakaladı çok sakindi anneme verdim kafes falan aldık eski kuşumun yanına koyduk. Kafesi konuştular sabah babacık açtım hemen ezberledi ama bir olumsuz tarafı var, dün hiçbir şey demeyen kuş bugün adeta çıldırdı elimizi uzattık ısırdı annnem elini uzattı tutu bırakmadı zorla bıraktırdık. Babamın elini kanattı kuşları yan yana koyduk bu arada. Agresif olan kız sakin olan erkek sonra bu erkek kuşu ilk başta gagalarını çarpıştırdılar sonra bu agresif olan saldırdı ve çok zor kurtardık. Bu kuşu nasıl düzeltebilirim, kafesleri şu an yan yana biraz konuşuyorlar ama yan yana koyunca agresif olan çıldırıyor. Çene yapışı çok güçlü nasıl düzeltebilirim, elimizi uzatamıyoruz.

Resmi bu.
Çiftleşme döneminde olabilir.

Şöyle düşünün, hayvan belkide hayatı boyunca hiç bir insanla temas etmedi ne el gördü ne parmak gördü ne şu an gördüğü şeylerin hiç birini gördü. Korkuyor doğal olarak her şeyden, zaman verin ona biraz ayrıca eğer elinize, parmağınıza sirke dökerseniz ısırmayacaktır.
Döktük sirke ilk önce ısırdı sona korktu ama korkunun ecele faydası yok diyerek gene ısırdı

Çiftleşme döneminde olabilir.
Dışarda buldum ve çok büyük gibi görünmüyor kuşumlada çiftleşmedi

Döktük sirke ilk önce ısırdı sona korktu ama korkunun ecele faydası yok diyerek gene ısırdı

Dışarda buldum ve çok büyük gibi görünmüyor kuşumlada çiftleşmedi
Hocam dışarıda yaşayan doğa kuşunu bir anda ev ortamına sokuyorsunuz, ev kuşu değil ki o. Yapacak bir şey yok zamanla alıştıracaksınız biraz baş ağrısını çekeceksiniz.

Hocam yanlış anlaşılmasın bu cümlenize güldüm :D
Sorun yok :D

Hocam dışarıda yaşayan doğa kuşunu bir anda ev ortamına sokuyorsunuz, ev kuşu değil ki o. Yapacak bir şey yok zamanla alıştıracaksınız biraz baş ağrısını çekeceksiniz.
Sahiplerini gördüm kuşu arıyorlardı ve boşver 8 tane yumurta var diyerek gitti

Geri
Yukarı