Muhabbet kuşum benden çok korkuyor

ArdaLegends

Hectopat
Daha fazla  
2 gün önce balkonuma bir muhabbet kuşu geldi. Normalde salacaktım salarsam ölür diye gönlüm el vermedi ben de aldım kafes falan koydum. Yaşını öğrenmek için baktım burnu beyaz olgun kadın yaziyordu. Tahmini yaşı 1-2 diye düşünüyorum bir iki meyve vereyim dedim yanında durunca problem yok meyveyi uzatınca çığlık atiyor. Büyük ihtimalle alışması çok zor olacak imkansız değilse denerim ne yapmam lazım ayağa kalkıyorum 2 adım geriye gidiyor 2 hafta kafeste kalsın falan diyorlar ne yapmam lazım? Tavsiye verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer kuşla uğraşabileceğini düşünmüyorsan eş alma. Çocukları olur sonra hiç çekilmez.

Uğraşırım da bana alışmasını isterdim bununda.

Eş alırlar ise hiç yanlarına gelmez. Ayna, eş vs. kullanmamak lazım.

Bende duydum onu ama arkadaş alışması çok zor dediği için düşündüm dişi ve olgunlaşmış olduğu için.

Uğraşırım da bana alışmasını isterdim bununda.
Eş almayın hocam. Hiç alışmaz. Ancak eş alarak ticaretini çevirebilirsiniz.

Bende duydum onu ama arkadaş alışması çok zor dediği için düşündüm dişi ve olgunlaşmış olduğu için.
Olgunlaşmış, hele de başka bir evden kaçıp gelmiş ise alışması fevkalade zordur. Çok ilgi göstermeniz lazım. Bırakın biraz yaşadığı ortamı tanısın. Gözünün içine direkt bakmayın. Bu onları korkutur.

Eş almayın hocam. Hiç alışmaz. Ancak eş alarak ticaretini çevirebilirsiniz.

Olgunlaşmış, hele de başka bir evden kaçıp gelmiş ise alışması fevkalade zordur. Çok ilgi göstermeniz lazım. Bırakın biraz yaşadığı ortamı tanısın. Gözünün içine direkt bakmayın. Bu onları korkutur.

Az önce bir video izliyordum kadın sesi duyunca çıldırdı büyük ihtimalle eski sahibi kadındır hani salmak isterim ama evini bulmaz ölür gider kalması en iyisi olur.

Eğer kuşla uğraşabileceğini düşünmüyorsan eş alma. Çocukları olur sonra hiç çekilmez.

Deriyi yüzüyor direkt öyle diyeyim.

Bunu da elimle yakalamıştı annem ve ablam ısırıyor ama öyle deriyi kanatmıyor sizinki direk sizden korkuyor galiba.

Salmayın hocam. Bir petshopa götürürsünüz en kötü. Ölmesin hayvancağız.

Hani salsam evini bulur mu diye araştırdım bulma ihtimali yok diyorlar en kötü başka balkona gider yani neyse kısmet deyip bakalım artık dediklerini yapayım gözlerine çok bakıyor dum çok bağırdığı için bir sıkıntısı falan mi diye bakıyordum bundan sonra daha dikkatli olurum 2 hafta kafesten çıkarmayacağım kafese alışır diyorlar ama zaten oraya alışmasını isterim olmadı arkadaşın yaptığı gibi salarım biraz gezer evde geri koyarım ölmesinden iyidir neyse reis bir şekilde idare ederiz olmadı eş alır çocuk yaptırırım zaten çok boş zaman var bunlara harcarım peki başka tavsiyelerin var mı hocam dinleyelim.

Hani salsam evini bulur mu diye araştırdım bulma ihtimali yok diyorlar en kötü başka balkona gider yani neyse kısmet deyip bakalım artık dediklerini yapayım gözlerine çok bakıyor dum çok bağırdığı için bir sıkıntısı falan mi diye bakıyordum bundan sonra daha dikkatli olurum 2 hafta kafesten çıkarmayacağım kafese alışır diyorlar ama zaten oraya alışmasını isterim olmadı arkadaşın yaptığı gibi salarım biraz gezer evde geri koyarım ölmesinden iyidir neyse reis bir şekilde idare ederiz olmadı eş alır çocuk yaptırırım zaten çok boş zaman var bunlara harcarım peki başka tavsiyelerin var mı hocam dinleyelim.
Allah'a emanet ol kardeş, Kafesini açık tutabilirsin yani en azından üst kapağı var ise onu kaldırıp yan çevir sağında ve solunda boşluk olacak şekilde koy. kendini güvende hisseder. Asla ani hareket yapma ve çok ses çıkarma. Kafesine vs. çarpma orayı güvenli bilsin.

Allah'a emanet ol kardeş, kafesini açık tutabilirsin yani en azından üst kapağı var ise onu kaldırıp yan çevir sağında ve solunda boşluk olacak şekilde koy. Kendini güvende hisseder. Asla ani hareket yapma ve çok ses çıkarma. Kafesine vs. çarpma orayı güvenli bilsin.

Reis sende kendine dikkat et hayvan daha yeni gelmiş gelin konvoyu geçiyor şansa tam pencerenin önünde durdular silah falan sıkıyolar pencereyi kapadım kafeste tutacağım zaten etrafı açık bir tarafi duvarda ve köşeye yakın koydum en güvenli yerdir odadaki kapıyı görür ve kimse geçmez oradan yani tavsiyeler için sağ ol çok teşekkür ediyorum iyi akşamlar.

2 gün önce balkonuma bir muhabbet kuşu geldi. Normalde salacaktım salarsam ölür diye gönlüm el vermedi ben de aldım kafes falan koydum. Yaşını öğrenmek için baktım burnu beyaz olgun kadın yaziyordu. Tahmini yaşı 1-2 diye düşünüyorum bir iki meyve vereyim dedim yanında durunca problem yok meyveyi uzatınca çığlık atiyor. Büyük ihtimalle alışması çok zor olacak imkansız değilse denerim ne yapmam lazım ayağa kalkıyorum 2 adım geriye gidiyor 2 hafta kafeste kalsın falan diyorlar ne yapmam lazım? Tavsiye verin.
Hocam videosunu atar mısınız merak ettim?

Parmağını kafese sok bekle 5-10dk bunu günde 2-3 kere yaparsan alışıyor zamanla.
Bizimki 1 haftada parmaktan inmez hale geldi.

Geri
Yukarı