Muhabbet kuşu fazla ses ile rahatsız eder mi?

Hayvan ses çıkarıyor diye üstünü örtecekseniz kuş almayın. Ben kafese hiç koymazdım isterse girer yerdi yemeğini suyunu içerdi yoksa normal gezerdi. Kuşunda canı var sessiz olsun diye kızacaksanız hayatını kısıtlayacaksanız almayın. Benim muhabbet kuşum vefat edeli seneler oluyor halen aklıma eksik baktığım geliyor canım sıkılıyor sevsenizde büyük sorumluluk istiyor hayvan bakmak. Bazı insanların evinde görüyorum hayvan kafesde ömrünü tamamlıyor süs olarak koyacaksak o hayvanı oraya gerçekten yazık.
Hayır bende sizin gibi düşünüyorum.Bu canlılar kafeste bırakmak için alınmamalı arada bırakılmalı uçmali odayı keşfetmeli.Sadece dediğim gibi kardeşimi fazla rahatsız etmesin yeter.

Erkek mi beslediniz dişi mi ?

Dişilere biraz daha sessiz diyorlarda.
Ben erkek besledim ve deli bir erkek besledim. Çok hareketli bir erkekti ama bir sorunu olmadıkça üstünü örttüğüm zaman sessizleşiyordu. Birde gece uyumadan ört kesinlikle çünkü kendisi uyanmak ister. Güneş ışığıyla uyanmaktan hoşnut olmayabilir. Seninle beraber akşam da biraz aktif olacak çünkü.

Hayvan ses çıkarıyor diye üstünü örtecekseniz kuş almayın. Ben kafese hiç koymazdım isterse girer yerdi yemeğini suyunu içerdi yoksa normal gezerdi. Kuşunda canı var sessiz olsun diye kızacaksanız hayatını kısıtlayacaksanız almayın. Benim muhabbet kuşum vefat edeli seneler oluyor halen aklıma eksik baktığım geliyor canım sıkılıyor sevsenizde büyük sorumluluk istiyor hayvan bakmak. Bazı insanların evinde görüyorum hayvan kafesde ömrünü tamamlıyor süs olarak koyacaksak o hayvanı oraya gerçekten yazık.
Hayvan ses çıkarıyor diye örtmüyorum hep zaten. Bir şey istiyor oluyor anlıyorum zaten. 10 seneyi geçiyor kuş besleyeli. Babam bu işi yaptı bir süre. Hayvan uykusu kaçar, yemeği biter, ilgi isterse bağırır zaten. Bunların dışında bağırmaz genel olarak. Ama bunlarda sorun yoksa ve yine bağırıyorsa o zaman işte o da sessizlik dinginlik istiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı