Muhabbet kuşu gagası kesilince kanadı

Haklısınız. Tam da durum öyle. Kabuksuz yem yedirmek gerek muhtemelen yemiyorsa kıramayacak kadar canı acıdığındandır. Belki birkaç güne ağrısı geçerse yer ama bu da artık kuşa işkenceye girmiş. Bu kadar kesilmeyeceğini herkes bilir. Elle besleme de gagasına uzatıyorsun diliyle alıp yiyor işte.

Petshoptan aldım beyazımsı sarımsı kabuksuz yem aldım bunu yemez ise gel tozlu bir yem var ondan vereceğim dedi yemez ise önce su veya sütle tozlu şekilde karıştırıp vereceğim, şırınga açısından sağ veya sol taraf soluk borusu diye yapmayın diyorlar bilmeyenler için. Pethoptaki adam ise o olay yavrular için sen ağzına sıksan yer şırınga ile dedi doğru mu?

Petshoptan aldım beyazımsı sarımsı kabuksuz yem aldım bunu yemez ise gel tozlu bir yem var ondan vereceğim dedi yemez ise önce su veya sütle tozlu şekilde karıştırıp vereceğim, şırınga açısından sağ veya sol taraf soluk borusu diye yapmayın diyorlar bilmeyenler için. Pethoptaki adam ise o olay yavrular için sen ağzına sıksan yer şırınga ile dedi doğru mu?
Sütü kuş nasıl sindirsin bu nasıl bir karışım? :D Yavaşça ağzına sıkarsın bir anda su tabancası gibi sıkarsanız kuş boğulur zaten. Elinizle kabuksuz yemleri ağzına götürün yesin. En kötü ufalayın öyle yiyor mu deneyin. Bugün yemese de su içtiğinden emin olun yarın sabaha belki acısı azalır da yemeye başlar.

Sütü kuş nasıl sindirsin bu nasıl bir karışım? :D yavaşça ağzına sıkarsın bir anda su tabancası gibi sıkarsanız kuş boğulur zaten. Elinizle kabuksuz yemleri ağzına götürün yesin. En kötü ufalayın öyle yiyor mu deneyin. Bugün yemese de su içtiğinden emin olun yarın sabaha belki acısı azalır da yemeye başlar.

Vallahi bilmiyorum ben su ile karıştırıp kaşık veya şırınga ile vereyim dedim adam süt ile de yapabilirsin dedi.

Şu an kabuksuz yemi koydum 1-2 attı ağzına yerde dokulenleri almaya çalışınca gagası yetmiyor galiba alamıyor yere düşüyor tekrar.
Yapacak bir şey yok elinizle sürekli besleyin aç bırakmayın. Elmayı ezip püre gibi yapabilirsiniz onları da yer. Yumurta beyazı yedirin protein olur. Vitaminli su vermeyi de deneyebilirsiniz. Gagası çok kısa kaldığı için üst gagayla tutup alamıyor gibi. Baş parmağı olmayan insan gibi kalmış yavrucak.

Yapacak bir şey yok elinizle sürekli besleyin aç bırakmayın. Elmayı ezip Pure gibi yapabilirsiniz onları da yer. Yumurta beyazı yedirin protein olur. Vitaminli su vermeyi de deneyebilirsiniz. Gagası çok kısa kaldığı için üst gagayla tutup alamıyor gibi. Baş parmağı olmayan insan gibi kalmış yavrucak.

Şu an bir yerden 3-4 daha attı ağzına çıtır çıtır ses geliyor. Bende iyice toz haline getirdim yemi şu ile karıştırıp verecektim annem verme boğazında kalır diyor biraz bekleyeceğim yemez ise öyle vereceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an bir yerden 3-4 daha attı ağzına çıtır çıtır ses geliyor. Bende iyice toz haline getirdim yemi şu ile karıştırıp verecektim annem verme boğazında kalır diyor biraz bekleyeceğim yemez ise öyle vereceğim.
Sizin kuş canavar çıktı. Eğer hastalandım diye kabarıp uyuklama moduna girmediyse yani genel olarak neşesi yerindeyse ve yemeğini kendi kendine yiyebiliyorsa iyi olur. Yine de badem yağını bulup gagasına ve ayaklarına sürmenizi öneririm. Yumuşatır. Muhtemelen kendi yiyecek gibi zaten.

Son düzenleme:
Sizin kuş canavar çıktı. Eğer hastalandım diye kabarıp uyuklama moduna girmediyse yani genel olarak neşesi yerindeyse ve yemeğini kendi kendine yiyebiliyorsa iyi olur. Yine de badem yağını bulup gagasına ve ayaklarına sürmeni öneririm. Yumuşatır. Muhtemelen kendi yiyecek gibi zaten.

Vallahi şöyle diyeyim benimle konuşuyor ötüyor cicikuş babacık diyor kabarıp kafasını ense tarafına götürüp uyuyor galiba ama 5-10 dk yapıyor ara sıra bunu.

Sizin kuş canavar çıktı. Eğer hastalandım diye kabarıp uyuklama moduna girmediyse yani genel olarak neşesi yerindeyse ve yemeğini kendi kendine yiyebiliyorsa iyi olur. Yine de badem yağını bulup gagasına ve ayaklarına sürmeni öneririm. Yumuşatır. Muhtemelen kendi yiyecek gibi zaten.

Badem yağını gagasının her yerine mi sürmeliyim kesik yer dahil?

Vallahi şöyle diyeyim benimle konuşuyor ötüyor cicikuş babacık diyor kabarıp kafasını ense tarafına götürüp uyuyor galiba ama 5-10 dk yapıyor ara sıra bunu.
Muhtemelen iyi olur. Ağrıyordur gagası ondan uyuklamaya çalışıyordur.

Badem yağını gagasının her yerine mi sürmeliyim kesik yer dahil?
Kesiğe çok sürmeyin ama genel olarak gagasına sürün. Burnuna kaçırmayın. Azıcık sürün çok yağlayıp güreşçi gibi yapmayın kuşu. :D

Geri
Yukarı