Muhabbet kuşu hasta mı?

batuhan1313

Hectopat
Arkadaşlar yeni muhabbet kuşu aldım davranışları böyle sürekli kafasını aşağı doğru götürüp duruyor sallabaş hastalığı olabilir mi biraz baktım emin değilim.

Dosya Ekleri

• 152D821E-BF2D-4900-86AC-C00C8B604924.jpeg
    152D821E-BF2D-4900-86AC-C00C8B604924.jpeg
    117,3 KB · Görüntüleme: 163
  • 99D7D618-4E31-4C00-B027-995E7212B9A6.jpeg
    99D7D618-4E31-4C00-B027-995E7212B9A6.jpeg
    130,7 KB · Görüntüleme: 133
Aldığın yere götürüp konuş bence hasta gibi bu hareketler, normal değil. Bende uzun yıllardır muhabbet kuşu besliyorum.

Arkadaşlar yeni muhabbet kuşu aldım davranışları böyle sürekli kafasını aşağı doğru götürüp duruyor sallabaş hastalığı olabilir mi biraz baktım emin değilim.

Hocam geçmiş olsun, ölme olasılığı var kuşun. Bu forumdaki bir arkadaşın kuşu öyle öldü.

Öncelikle şunu belirteyim ki kuş gayet yaşlı bir kuş. Yavru diye aldıysanız yavru falan değil.

Öncelikle şunu belirteyim ki kuş gayet yaşlı bir kuş. Yavru diye aldıysanız yavru falan değil.

Evdeki dişe kula basskın olsun diye genç kuş almadım o kadar yaşlı olduğunu düşünmüyorum göz çevresi beyazlamamış daha.
Alırkende bu kadar pasif miydi? Belki de yeni bir ortama geçiş yaptığı için kendini mutsuz hissediyordur.

Alırken başka bir kuşla oynıyordu bende oyuncu diye aldım ama adam elini sokunca hepsi uçtu karışmış mıdır bilmiyorum bazen bu hareketleri yapıyor dişi kuş ile arada ağızlarından yem paylaşıyorlar.
Hocam geçmiş olsun, ölme olasılığı var kuşun. Bu forumdaki bir arkadaşın kuşu öyle öldü.

İlaç takviyesi yapmalı mıyım?

Alırken böyle miydi? İlk fotoğrafta uyuyor gibi duruyor ama ikincide hasta gibi duruyor. Eve geldiğinde böyle olduysa, arkadaşlarından ayrıldığı için biraz üzgün olabilir. Alırken de böyleyse, veterinere veya aldığın petshopa geri götür.

Alırken böyle miydi? İlk fotoğrafta uyuyor gibi duruyor ama ikincide hasta gibi duruyor. Eve geldiğinde böyle olduysa, arkadaşlarından ayrıldığı için biraz üzgün olabilir. Alırken de böyleyse, veterinere veya aldığın petshopa geri götür.

Alırken başka bir kuşla oynıyordu bende oyuncu diye aldım ama adam elini sokunca hepsi uçtu karışmış mıdır bilmiyorum bazen bu hareketleri yapıyor dişi kuş ile arada ağızlarından yem paylaşıyorlar arada bir neşeli hareketleri var hasta değil gibi diyorum bazen de böyle davranıyor petshopa götürsem hasta ise ölüme terk ederler ben iyileştirmeye çalışırım daha iyi.

Geri
Yukarı