Muhabbet kuşu kafesten çıkarttığımda içeri girmek istiyor

dikkatet3806

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar yavru muhabbet kuşum bugün benimle 6. Günü elime geliyor elimden korkmuyor omzuma koyuyorum falan. Ama gidiyor dolabın üstüne saatin üstüne perdeye konuyor. Ve şimdi çıkartayım dedim kafesin üstüne uçtu. Elime alıyorum kafes kapağını açıp hemen atlıyor içeriye. Sizce hayvanı zorlamayıp çıkartmayayım mı? Yoksa zorla çıkartıp oynayayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kuşum da öyleydi, onu çıkartınca kafesin kapağını da kapatıyorum nedense öyle alıştı. Biraz oynadıktan sonra kendisi giriyor artık kafesine. Hatta canı çıkmak istediğinde (ki kafesin kapağı her zaman açık) bağırıyor ilk önce, haber veriyor bize :D :D

Benim kuşum da öyleydi, onu çıkartınca kafesin kapağını da kapatıyorum nedense öyle alıştı. Biraz oynadıktan sonra kendisi giriyor artık kafesine. Hatta canı çıkmak istediğinde (ki kafesin kapağı her zaman açık) bağırıyor ilk önce, haber veriyor bize :D :D
Sen kendi kuşunu anlatmışsın. Benim bilgiye ihtiyacım var. Daha bilgili arkadaşlar bana yardım ederse sevinirim.

Sen kendi kuşunu anlatmışsın. Benim bilgiye ihtiyacım var.

Senin sorunun ile benzer olduğu için kendimden örnek verdim. Kafesin kapağını o çıktığında kapat sende bakalım yararı olacak mı? Her kuşun kendine has huyları ve duyguları olduğundan aynı sonucu alamayabilirsin ama denemekte yarar var. Belki de daha tam olarak size alışmamıştır.

Arkadaşlar yavru muhabbet kuşum bugün benimle 6. Günü elime geliyor elimden korkmuyor omzuma koyuyorum falan. Ama gidiyor dolabın üstüne saatin üstüne perdeye konuyor. Ve şimdi çıkartayım dedim kafesin üstüne uçtu. Elime alıyorum kafes kapağını açıp hemen atlıyor içeriye. Sizce hayvanı zorlamayıp çıkartmayayım mı? Yoksa zorla çıkartıp oynayayım mı?
Hayvan kendini orda güvende hissediyor hayvana daha çok ilgi gösterip güvenini kazanırsan yetişkin olmadan senden korkmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı