Muhabbet kuşu konuşsun diye ses açmak

hsynulassudem

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Konu tam olarak başlıktaki gibidir. Ancak sesi açan ben değil, babamdır. Her ne dediysem dinletemedim zararladır, arkadaş sanar falan diye. Ama babam ısrarla baya "güvenilir" akrabasından duymuş, aç internetten kuş sesi bül bül gibi öter diye. Şimdi bu kuşun bu sese alışıp konuşmama durumu var mı. Veya olur ki konuşursa, kuştan duyduğu için bu eylemi o kuşu bulmak için mi yapar?

Konu tam olarak başlıktaki gibidir. Ancak sesi açan ben değil, babamdır. Her ne dediysem dinletemedim zararladır, arkadaş sanar falan diye. Ama babam ısrarla baya "güvenilir" akrabasından duymuş, aç internetten kuş sesi bül bül gibi öter diye. Şimdi bu kuşun bu sese alışıp konuşmama durumu var mı. Veya olur ki konuşursa, kuştan duyduğu için bu eylemi o kuşu bulmak için mi yapar?
Biz bir kaç kere "aşkım,cicikuş,babacık" diyen kuşları izletiyoruz bir problem olmuyor. Şuan başımızda o kelimeleri öttürüyor. Bizimde yararımız var tabi biraz bizde konuştuk onunla.

Muhabbet kuşlarına konuşmayı öğretmek iyi değil sıkılıyorlar yalnız kuş olarak besliyorsanız ötme sesi açabilirsiniz iyi gelir.

Muhabbet kuşlarına konuşmayı öğretmek iyi değil sıkılıyorlar yalnız kuş olarak besliyorsanız ötme sesi açabilirsiniz iyi gelir.
evet kuşum yalnızdır. Zaten biraz çekingen fazla yanalık değil. Daha 4. günü olduğu için normal düşünüyorum. Sese gelirsek neyseki sesi öyle böyle kapattık bir şekilde. İnşallah sorun olmaz böyle açmaya devam ederlerse ...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı