Muhabbet kuşu kursak mantarı

PORSHİUS

Kilopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Muhabbet kuşum kafasını ileri, geri, aşağı, yukarı yapıp sanki boğazına takılan bir şeyi çıkarmaya çalışıyor ve tıksırıyor araştırdım kursağında mantar çıktığını öğrendim. Yukarıya koyduğum videoda ki kuşla aynı hareketleri yapıyor, sanırım benim kuşumun hastalığı daha o kadar ilerlemedi. Hareketli, neşeli ve yemeğini suyunu içiyor durumu kötüleşmeden nasıl tedavi ederim? Yapan ve bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.

DSC_0070.JPG

DSC_0069 (1).JPG

DSC_0061.JPG

Son düzenleme:
Veterinere götürün. Ona özel ilaç veriyorlar. Kendi kendinize tedavi etmeye kalkmayın, durumu daha da kötüleştirebilirsiniz.

Vakit kaybetmeden bir veterinere gösterin derim. Tabii sizin dediğiniz gibi gerçekten kursak mantarı varsa. İnternetten bakıp tahmini bir teşhis koyup ona göre tedavi uygulamayın.

Veterinere götürün. Ona özel ilaç veriyorlar. Kendi kendinize tedavi etmeye kalkmayın, durumu daha da kötüleştirebilirsiniz.

Vakit kaybetmeden bir veterinere gösterin derim. Tabii sizin dediğiniz gibi gerçekten kursak mantarı varsa. İnternetten bakıp tahmini bir teşhis koyup ona göre tedavi uygulamayın.
Herifler bir şey yapmıyor. Bilgileri yok.

Bir şey olmadi. 3 yıldan fazla baktım kuslara sonra satmak zorunda kaldim.

Benim kuş sürekli yavrulara yem kusuyor hep yem kusuyor ondan şiş olabilir mi eritemiyor mu acaba kuşların suyuna sirke limon koydum bir gün sirke bir gün limon çocuk vitamini almayı düşünüyorum ondan da 3-4damla damlatıcam.

Geri
Yukarı