Muhabbet kuşu nereden alınır?

yigitgngr

Centipat
Daha fazla  
Evde konuşacak kimse yok ben de bir tane erkek muhabbet kuşu almak istiyorum cik cik anlaşalım bir şeyler falan anlatsın bana diye, sanırım erkek olanlar daha çok konuşuyormuş. Fiyatları nedir? İyi, rahat edeceği bir kafes ve diğer her şeyiyle ne kadara patlar bana? Çok koku yapar mı? Nerden alabilirim ben bu kuşu? Bakımı zor mudur?

Bakımı çok kolay. Hasta olmadığı sürece uğraştırmaz. Arada bir kafesini temizliyorsun yemini suyunu tazeliyorsun o kadar. Fiyat olarak 2 sene önce bir tanıdıktan kafes dahil 200TL'ye bir tane almıştık. Çok pahalı değiller. Islakken yakınlaştığınızda kokusunu hissedebiliyorsunuz, peynir gibi kokuyor. Ama normalde kokmaz. Kafeste de dışkılar birikmediği sürece sıkıntı olmaz.

Evde konuşacak kimse yok ben de bir tane erkek muhabbet kuşu almak istiyorum cik cik anlaşalım bir şeyler falan anlatsın bana diye, sanırım erkek olanlar daha çok konuşuyormuş. Fiyatları nedir? İyi, rahat edeceği bir kafes ve diğer her şeyiyle ne kadara patlar bana? Çok koku yapar mı? Nereden alabilirim ben bu kuşu? Bakımı zor mudur?

Kuşçudan. E yani bildiğim öyle oluyor gidiyorsun bir akvaryumcuya falan oralarda oluyor.

İlk başta biz komşumuzdan almıştık kuşu 25 TL'ye almıştık 2 yıl önce bebekdi daha ama elimize gelmiyor ısırıyor direk namussuz :D masrafı kaç olur bilmiyoruz çünkü zamanında bizim bir kuşumuz daha olmuştu kafesi de vardı 2009'lu zamanlar falandı kuş şimdiki kuşumuz birazcık kokuyor duş aldırmadığımız için kuşlar çok hassas hayvanlar bir anda hastalanabiliyorlar o yüzden kış olduğu için duş aldırmıyoruz ama bizimki çok meraklı her yemeğin içine atlayıp tadına bakıyor bu yüzden çok kirleniyor 3.'sü kuşun dışkısı eğer uzun süre boyunca temizlemezseniz hafifce kokabilir.

Petshoplarda vardır, bakımı kolay, rahatsız edecek kadar kokusu olmuyor. Fiyatlar satılan yere göre değişiyor. Çok fazla masrafı olmaz.

Geri
Yukarı