Muhabbet kuşu perdenin arkasına geçiyor

Benim kuşumda öyle yapıyor hatta tavandaki beton parçalarını yiyor. 😑
Eviniz soğuk mu? Eğer ki soğuk ise ve orasıda sıcaksa orayı sevmiş olabilir.
Hocam, beton parçalarını yiyorsa o kum istiyordur. Ona kum alın. Benimki de yiyordu kum aldık artık yemiyor. O beton aralarında olan kumları yiyor. Eziyet çektirmektense 15 TL bayılmak daha iyi gibi.

Son durum aşağıdaki kafesinin tutma yerini kemiriyor xd.

20210628_210245.jpg

Hocam, beton parçalarını yiyorsa o kum istiyordur. Ona kum alın. Benimki de yiyordu kum aldık artık yemiyor. O beton aralarında olan kumları yiyor. Eziyet çektirmektense 15 TL bayılmak daha iyi gibi.
Ona ilk kum ve gaga taşı verdiğimde nasıl yaptı bilmiyorum ama hem kumu hemde gaga taşını 1 gün gibi bir sürede bitirmişti. 2 - 3 gün sonrada yumurtlamıştı.

Ona ilk kum ve gaga taşı verdiğimde nasıl yaptı bilmiyorum ama hem kumu hemde gaga taşını bitirmişti. 2 - 3 gün sonrada yumurtlamıştı.
Dişi ise, çok tüketiyor. Dişi varken 1 ayda 3 kere değiştiriyorduk. Dişiyi verdim (erkek kaçmıştı sonradan geri geldi) dişiyi geri alamadım. Onun yerine benim kuşumla aynı renk olan "beyaz" muhabbet kuşu aldım. O da yavru daha. 1-2 aylık :). Bu arada erkek kaçmıştı 1 hafta sonra geri döndü. Dişilere çok sarkıntılık ediyor. Yanına 2 tane koymuştum ikisini de idare ediyor "p****" :D.

Dişi ise, çok tüketiyor. Dişi varken 1 ayda 3 kere değiştiriyorduk. Dişiyi verdim (erkek kaçmıştı sonradan geri geldi) dişiyi geri alamadım. Onun yerine benim kuşumla aynı renk olan "beyaz" muhabbet kuşu aldım. O da yavru daha. 1-2 aylık :).

Hocam biz kum veriyorduk ama yemliğine döküp karıştırıyorduk böyle doğru mu yoksa ayrı olarak mı vereyim kumu.

Hocam biz kum veriyorduk ama yemliğine döküp karıştırıyorduk böyle doğru mu yoksa ayrı olarak mı vereyim kumu.
Ayrı vermeniz daha iyi olur. Kum yemek istemediği zaman, ayıklamak zorunda kalır. Onun için zor ve zaman kaybı olur. Düşünebilen ve anlayabilen hayvanlar olduğu için ayrı kaba koyarsanız onun kum olduğunu anında anlarlar.

Ayrı vermeniz daha iyi olur. Kum yemek istemediği zaman, ayıklamak zorunda kalır. Onun için zor ve zaman kaybı olur. Düşünebilen ve anlayabilen hayvanlar olduğu için ayrı kaba koyarsanız onun kum olduğunu anında anlarlar.

Bir de yemliginde bazı yemlerı ayırıp fırlatıyor bunu nasıl önlerim?

Geri
Yukarı