Muhabbet Kuşu Tek Yaşar Mı?

112819

Kilopat
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Benim 11 aylık jumbo muhabbet kuşu cinsinde kuşum var. Düz yeşil muhabbet kuşu yani. Hayvan malum ben evde yokken ilgisizlikten sıkılıyor. Ben herhangi bir pet shopa götürüp onunla birlikte ona bir eş alsam iyi olur mu? Zaten kafesini falan da değiştirecektim.

İlgi gösterin, muhabbet kuşları ilgiyi çok sever. Tek başına yaşayabilirler ama çok ilgisiz bırakırsanız ölebilirler de. Yanına bir eş alırsanız sizle ilişkiyi kesebilir. Bunu göz önüne alarak karar verin.

Bir tane kuşum varken gelip ağzıma bile girerdi. Şu an kafeste 3 kuş oldular utanmasalar elime gelmeyecekler :D

3 yıldır muhabbet kuşum var, daha önce çiftleşmeleri için yanına bir dişi kuşu aldık ama çok kakalaştılar. Hayvan artık eve alıştıktan sonra insan gibi davranmak istiyor, dişiyle devamlı birbirlerine zarar veriyorlardı ayırmak zorunda kaldık.

Hayvana sevgi gösterilirsede bence tek başına yaşar, ama bence kendisinden olup aynı dilde anlaşabilecekleri birisini kim istemez ki? Bence yapılmalı yalnız bırakılmamalı.

Rastgele es aldiginiz zaman genelde itisip kakisirlar. Özellikle disi erkekten daha yasliysa, erkegi asla kabullenmez. Imkan varsa es secimini kusun kendisine birakmak lazim.

Evet orasıda doğru, bunlar kuş zaten biz eş atıp al bu senin eşin bak başka yerden getirdik diyemeyiz. Kaynaştığı eşi alıp dahada iyi yaşam sağlayabiliriz onlara, haklısınız.

Geri
Yukarı