Muhabbet kuşu titriyor

Ömer Koran

Centipat
Daha fazla  
Kuşu alalı 2 3 saat oldu ama kuş titriyor ve ağzını açıp kapatıyor, ne yaparsam düzelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam üşüyor olabilir, benim kuşum elimde öldü titremeden dolayı. Elinizi açınca içine gelip uyumaya çalışıyor mu? Eğer öyle yapıyorsa üşüyor olabilir, ısıtın hemen.

Suyunu ve yemini eksik etmeyin ve kafesine koyun eğer tekse, sakinleşsin. Panik ve heyecan içinde şu an. Sakinleşmesi gerekiyor. Eğer ekstra bir durumu yok ise.

Hocam suyunuda yemini de koyduk bence de panik halinde başka bir durumu olduğunu düşünmüyorum çünkü almadan önce baktığımda gayet düzgün duruyordu.

Kafesi dar olmasın ve etrafta kafesinin yanında onu korkutacak bir nesne var mı oda değiştirmeyi deneyin daha sıcak bir odaya götürün üşüyor olabilir üzerine havlu gibi bir şey örtün biraz ısınsın.

Fotoğraf atar mısınız?

Kafesi dar olmasın ve etrafta kafesinin yanında onu korkutacak bir nesne var mı oda değiştirmeyi deneyin daha sıcak bir odaya götürün üşüyor olabilir üzerine havlu gibi bir şey örtün biraz ısınsın.

Fotoğraf atar mısınız?
Böyle duruyor

Dosya Ekleri

• 20240413_175026.jpg
    20240413_175026.jpg
    105,9 KB · Görüntüleme: 22

Hocam büyük ihtimalle üşüyor ve kuşunuzu etrafında büyük bir nesne olmayan bir yere götürün korkmasını da engelleyecektir fotoğraftaki dikiş makinesinden da korkuyor olabilir ayrıca suyu ve gaga taşını çok yanlış yerlere koymuşsunuz kuşunuzun ulaşması zor olacaktır su kabını tüneğin hemen yanına koyun gaga taşını da tüneğin baş kısmına bağlayın ve kuşunuzun üstüne bir havlu örtün bir müddet sıcak bir odaya götürün.

Edit: Plastik tüneği çıkartın tahta tünek takın plastiklerin altı tırkıklı olduğu için ayağında mantar oluşturabilir ve küçük bir salıncak koyun genelde muhabbet kuşları salıncakta durmayı ve salıncakta uyumayı severler.

Hocam büyük ihtimalle üşüyor ve kuşunuzu etrafında büyük bir nesne olmayan bir yere götürün korkmasını da engelleyecektir fotoğraftaki dikiş makinesinden da korkuyor olabilir ayrıca suyu ve gaga taşını çok yanlış yerlere koymuşsunuz kuşunuzun ulaşması zor olacaktır su kabını tüneğin hemen yanına koyun gaga taşını da tüneğin baş kısmına bağlayın ve kuşunuzun üstüne bir havlu örtün bir müddet sıcak bir odaya götürün.

Edit: Plastik tüneği çıkartın tahta tünek takın plastiklerin altı tırkıklı olduğu için ayağında mantar oluşturabilir ve küçük bir salıncak koyun genelde muhabbet kuşları salıncakta durmayı ve salıncakta uyumayı severler.

Hocam dediğiniz gibi yanında bir şey olmayan yere götürdüm ve tüneğide suya yaklaştırdım kuşun durumu ise fotoğraftaki gibi gözünü biraz fazla kapalı tutup ağzını da açıp kapatıyor ama titremesi biraz azaldı.

Dosya Ekleri

• 20240413_181516.jpg
    20240413_181516.jpg
    108,1 KB · Görüntüleme: 14
  • 20240413_181728.jpg
    20240413_181728.jpg
    128,7 KB · Görüntüleme: 13
Hocam dediğiniz gibi yanında bir şey olmayan yere götürdüm ve tüneğide suya yaklaştırdım kuşun durumu ise fotoğraftaki gibi gözünü biraz fazla kapalı tutup ağzını da açıp kapatıyor ama titremesi biraz azaldı.

Üzerine havlu örtün kafesin tamamını kapatmasın etrafı görebilecek şekilde örtün büyük ihtimalle biraz korkak bir kuş etrafı tanımıyor şu an 1 gün daha kafeste bekletin etrafındaki nesneleri iyice tanısın ondan sonra salmaya başlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı