Muhabbet kuşu yem tavsiyesi

Ben mineral blok kullanıyorum hocam. Gaga taşının görevini üstleniyor, ek olarak kuş üstündeki midye kabuklarını vs. tükettiği zaman mineralde almış oluyor. Alçıdan yapılmış gaga taşı kullanmadığım için bir tavsiye veremeyeceğim. Ek olarak bir tarifte bilmiyorum. Ama mineral bloğu öneriyorum.
Kuş kumum var zaten içinde midye kabukları felan var. Mineral blok alacaktım ama renkli boyalı gibiydi sizce boyalı blok yerine gaga taşı kullanmam doğru olmaz mı?

Kuş kumum var zaten içinde midye kabukları felan var. Mineral blok alacaktım ama renkli boyalı gibiydi sizce boyalı blok yerine gaga taşı kullanmam doğru olmaz mı?
Bahsettiğin renkli blok bu ise kesinlikle önermem. Hiç kullanma daha iyidir.
Bundan almanı öneririm. Bulamaz isen kendi gaga taşını yap.

Dosya Ekleri

• indir.jpeg
    indir.jpeg
    4,5 KB · Görüntüleme: 121
  • indir (1).jpeg
    indir (1).jpeg
    6,2 KB · Görüntüleme: 124
Boyalı derken nasıl boyalı anlayamadım. Normal mineral blok genellikle bu şekilde oluyor.
MİNERAL BLOK.jpg

Bu boyalı değil. İstediğinizi kullanabilirsiniz. Dilerseniz ek olarak mineral bloğu da alıp kafese asabilirsiniz size kalmış.
Bahsettiğin renkli blok bu ise kesinlikle önermem. Hiç kullanma daha iyidir.
Bundan almanı öneririm. Bulamaz isen kendi gaga taşını yap.
Birincisi boyalı gibi duruyor evet ama ikincisini neden önermiyorsunuz hocam? Şahsen kendim kullanıyorum ve boyalı değil.

Boyalı derken nasıl boyalı anlayamadım. Normal mineral blok genellikle bu şekilde oluyor.
Eki Görüntüle 699631
Bu boyalı değil. İstediğinizi kullanabilirsiniz. Dilerseniz ek olarak mineral bloğu da alıp kafese asabilirsiniz size kalmış.

Birincisi boyalı gibi duruyor evet ama ikincisini neden önermiyorsunuz hocam? Şahsen kendim kullanıyorum ve boyalı değil.
Hocam ikincisini öneriyorum zaten. Bulabilirsen ondan al yazdım.
Genelde piyasada birinci olan boyalılar fahiş bir fiyata satılıyor.

Versele laga, vitakraft, gardenmix gerçekten kaliteli yem markalarıdır. Bugün ya da yarın bir rehber oluşturacağım muhabbet kuşları ile ilgili. Ona da dilerseniz bakabilirsiniz. Ben garden Mix'i kullanıyorum. Tohum çeşitliliği fazla olduğundan dolayı kuş gerekli vitamin minerali alır.

Hocam şu an hangi markayı önerirsiniz? Ve link bırakırsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı