Muhabbet kuşum hasta

Efe684

Hectopat
Muhabbet kuşum sürekli kaşınıyor ve popo kısmını acayip derecede kaşıyor. 10saniyede bir kaşıyıp duruyor. Oradaki tüyleri koparmış, popo kısmında tüy yok şu an. Neden böyle yapıyor? Etrafımda veteriner yok araştırmalarımla çözmek gerek mecburen.

Bilgisi olan yazarsa sevinirim. Bebek yağı sürdüm biraz poposuna iyi gelir diye. Eskiden dışkısını yapıyordu fakat hep tüyüne yapışıyordu ve hep poposunu kaşıyordu. Şimdi tüy kalmamış, dışkı yapışmıyor. Yapıştığını görmediğim şu ana kadar. Küvet koydum içine, nadiren yıkanıyor. Ne yapmam gerek? Bu hareketi neden yapıyor bir fikriniz var mı?

Muhabbet kuşum sürekli kaşınıyor ve popo kısmını acayip derecede kaşıyor. 10saniyede bir kaşıyıp duruyor. Oradaki tüyleri koparmış, popo kısmında tüy yok şu an. Neden böyle yapıyor? Etrafımda veteriner yok araştırmalarımla çözmek gerek mecburen.

Bilgisi olan yazarsa sevinirim. Bebek yağı sürdüm biraz poposuna iyi gelir diye. Eskiden dışkısını yapıyordu fakat hep tüyüne yapışıyordu ve hep poposunu kaşıyordu. Şimdi tüy kalmamış, dışkı yapışmıyor. Yapıştığını görmediğim şu ana kadar. Küvet koydum içine, nadiren yıkanıyor. Ne yapmam gerek? Bu hareketi neden yapıyor bir fikriniz var mı?
Veterinere götürdünüz mü?

@Efe684 Chat-GPT'ye sordum senin için. Bir veterinere telefonla da olsa mutlaka danış, geçmiş olsun.

1683668583649.png

Tüyleri ağzında turuyor mu? Yoksa sadece söküp atıyor mu? İnternette genel olarak beslenme ile ilgili olduğundan bahsedilmiş. Yeme bozukluğu vb var mı son zamanlarda?

İshal nedeniyle dışkısı popo kısmında ki tüye yapışıyor ve orasını kaşıyarak almaya çalışıyor. Bakteri oluşumuna sebep olur bu durum.

Kuşlar genellikle yem nedeniyle ishal olurlar. Kaliteli markalı kapalı yem almaya dikkat edin lütfen. Ayrıca suyuna haftada 2 kez 5 damla multi-vitamin ya da b vitamini katarak devam edin.

Ayrıca problem düzelene kadar kesinlikle yeşillik (meyve, sebze) vermeyin.
Dal darı edinebilirseniz iyi olur ilaveten probiyotik takviyesi de iyi olacaktır.

Parazitte olabilir. Dışkı fotoğrafını iletebilirseniz bir nebze daha yardımcı olabilirim.

Geri
Yukarı