Muhabbet kuşum kaçmış olabilir mi ?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar bizde 2 tane kuş var. 1'i duramaz yerinde, her odayı dolaşır, en az 5-10 defa pencere kenarında yakaladım, kaçmıyordu hiç.
Az önce fark ettim. Sakin olan kuş var ama diğeri yok ortalıkta. Balkonun pencereleri açıktı, daha önceden de balkona çok giriyordu ama hiç kaçmıyordu.

Sizce kaçmış olabilir mi ? Baktım her yere yok. İnsan üzülüyo ya :D

Kedilerin kafasına konacak cinsten alak bir kuş değil, kendini yem etmez kimseye. Ama yok işte :D

Benimki zamanında kaçmıştı. Şimdiki çok seviyor bizi parmağına konuyor, ağzından yemek alıyor, benim yemeklerimi yiyor, uyurken yanı başımda oda uyuyor, kaçmıyor bizden. Sence bizimkide balkona felan çıksa kaçar mı ?

- - - Güncellendi - - -

Önerim kapıyı camı açık bırakman belki geri gelir :D.

Yok valla, hala ortalıkta görünmüyor demek ki kaçtı.
Bu sıcakta kapıyı pencereyi mecburen açıyorum, keşke kaçmasaydı hayvan.
Benden çok değer veriliyor hayvana :D Benden bir üst rütbedeydi resmen.

Balkona çıkıyorsa belki bugün değil ama mutlaka kaçar ilerleyen zamanlarda. Tabi balkon açık ise çıktığı gibi kaçmış oluyor :D
Bu yüzden cam varsa biraz daha şanslısın.

Benim de iki tane muhabbet kuşum var,biri bir gün kayboldu kaçtı zannettik ama daha sonra balkon kapıcı açıktı ve kapının önündeydi kaçmadı.
Çünkü kaybolduğu zaman aç kalmıştı zaten dışarıda yemek verilmeyeceğini biliyordu :)
Kuşları kafeste fazla tutmayın arada bir salın evin içinde gezinsin.

Evde kuş veya hayvan beslenmez, evde at beslenir. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yav gece gece gülmekten öldüm ya :D. Uyku düzenim bozuldu nasıl düzene sokabilirim ? Böyle bi konu açsak mıki ?

Bir gün zor da olsa saat 6 gibi kalk. Uyuma, uğraş bir şeylerle. O gün kendini yor yani.

Akşam 9'dan itibaren uykun gelecektir zaten. Kaçta yatarsan o saatte kalkarsın. Çözüm bu,, kendim geliştirdim :D
Kuşum nerdesinnnnnnnnnnnnnnnnnnn :D Tülay geri dönnnnnnnnn :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı