Muhabbet kuşum öldü

Aynı benim de küçük sarı dişi kuşum vardı aklıma o geldi seni anlıyorum ☹

Yahu bende masamda hareket olsun diye 2 tane balık aldım, aşırı bağlandım niyeyse şimdi. Ara sırada öldüklerini görüyorum rüyamda, baya üzülüyorum. Bu balık macerasından sonra hiç hayvan beslememeye karar verdim. Kaybetmek istemiyorum çünkü. :(

Birkaç hafta önce benim kuşumda vefat etti ve ölüşüne şahit oldum. Evde yalnızdık ve ben sınava çalışıyordum, bir anda içerden bir ses geldi sanki yere bir şey düşmüş gibi. İçeri gidip baktığımda kuş yere düşmüş ve felç geçirmiş gibi hareket etmiyordu fakat çok hızlı bir şekilde kalp atışı vardı. Bir anda ne yapacağımı şaşırdım elime aldığımda sanki biraz canlanmış gibiydi o anda ne yapacağımı bilemedim ve biraz su tuttum ve su vermeye çalıştım. Biraz içti sanki kendine gelmiş gibi oldu ama 5 dakika böyle kaldıktan sonra elimde öldü ve ölmeden önceki anı gözümden gitmiyor sanki uçacakmış gibi kanatlarını açtı ve bir anda direk uykuya dalar gibi durdu. Bu olay olmadan birkaç önce hastaydı, ilaçlar ve vitaminlerle düzelmişti ama demek ki tam iyileşemedi. Sizi çok iyi anlıyorum.

Benim erkek muhabbet kuşum öldü. Tam 1 yıl kaldı daha sonra üşüttü galiba bilmiyorum. İlk seferde biraz üzüldüm biraz ağladım. Ama gerçekten ağladığına değmez. Sıkma canını. Ama 6 yıl diyorsun, gerçekten de uzun bir zaman. Seni anlıyorum.

Birkaç hafta önce benim kuşumda vefat etti ve ölüşüne şahit oldum. Evde yalnızdık ve ben sınava çalışıyordum, bir anda içerden bir ses geldi sanki yere bir şey düşmüş gibi. İçeri gidip baktığımda kuş yere düşmüş ve felç geçirmiş gibi hareket etmiyordu fakat çok hızlı bir şekilde kalp atışı vardı. Bir anda ne yapacağımı şaşırdım elime aldığımda sanki biraz canlanmış gibiydi o anda ne yapacağımı bilemedim ve biraz su tuttum ve su vermeye çalıştım. Biraz içti sanki kendine gelmiş gibi oldu ama 5 dakika böyle kaldıktan sonra elimde öldü ve ölmeden önceki anı gözümden gitmiyor sanki uçacakmış gibi kanatlarını açtı ve bir anda direk uykuya dalar gibi durdu. Bu olay olmadan birkaç önce hastaydı, ilaçlar ve vitaminlerle düzelmişti ama demek ki tam iyileşemedi. Sizi çok iyi anlıyorum.
Evet annem de ölüşüne şahit oldu ve aynı anlattığınız gibi ölmeden önce kanatlarını açmış sonra gözleri kapanmış. Ağlamaktan gözleri mosmor oldu annemin. :(
Benim erkek muhabbet kuşum öldü. Tam 1 yıl kaldı daha sonra üşüttü galiba bilmiyorum. İlk seferde biraz üzüldüm biraz ağladım. Ama gerçekten ağladığına değmez. Sıkma canını. Ama 6 yıl diyorsun, gerçekten de uzun bir zaman. Seni anlıyorum.
:(

Benim kuşum birkaç sefer hastalanmıştı, onları geçirdi. Ama bir gün eve geldim ve baktım yine hastalanmış. Kafasını tellere yaslamış, hızlı ve derin bir şekilde nefes alıyordu. Yem yemeye giderken bile zorlanıyordu. Tüneği yukarıda, yemleri aşağıda olduğu için sürekli aşağı inip yukarı çıkmaya çalışıyordu ve çıkamıyordu. Bir yumurtalık vardı kafeslerinde. Elimle alıp oraya koydum kuşu, etrafına yem serdim. Çünkü iyileşeceğine inanıyordum. Elimden geleni yaptım ve şimdi sadece beklemek vardı. Ben de gidip zaman geçirmek için bilgisayarıma geçtim. Kafeste sesler gelmeye başlamıştı. 1 Saat sonra umutla gidip baktım ama sadece dişi kuş vardı. Yumurtalıktan çıkmamıştı. Sonra kapağı açtım. Tutup kaldırdım ve her tarafı sabit sanki donmuş gibi bir hali vardı. Kalbi atmıyordu ve ölmüştü. O gün kendimi zor tuttum ağlamamak için. İlk gün biraz ağladım. Daha sonraki günler kendimi üzmemeye karar verdim. Ama 1 yıl içerisinde yaşadığımız tüm eğlenceli anlar aklımdan çıkmıyordu. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı