Muhabbet kuşum uçmuyor

S4n1cc

Centipat
Daha fazla  
Kuşumu uçsun diye havaya bıraktım fakat kanat çırpmadan yere düştü hiçbir şey olmadi. Çok şükür fakat neden kanat çırpmıyor. Ve bir ayağı morarık şişmiş durumda ne onerirsiniz?

Kuşumu uçsun diye havaya bıraktım fakat kanat çırpmadan yere düştü hiçbir şey olmadi. Çok şükür fakat neden kanat çırpmıyor. Ve bir ayağı morarık şişmiş durumda ne onerirsiniz?
Hemen veterinere götür. (İşini bilen birisine.)
Kangren olma ihtimali yüksek.

Aynısını yaşadım. Kuşum ayağını kafese kıstırmıştı.

Veterinere götürmen iyi olur bir de uçmuyorsa ya daha uçmayı ögrenmemiştir ya da kanadını kestirmişsinizdir.

Benim eski kuşumda öyleydi çok küçükken almıştık. Sizinki de öyleyse ondan olmuş olabilir. Daha uçmayı öğrenemediğinden. Belli bir süre sonra uçmayı öğrendi ama yine de bazen çarpıyordu bazı yerlere.

Hocam kaç aylık, kafesten ne sıklıkla çıkarıyorsunuz.

Hocam daha 50 günlük ve sürekli olarak kafesten çıkarıyorum fakat daha bugün uçmayı bıraktı. Sabah veterinere götürdüm ayağındaki kelepçeyi çıkarması için çıkartıldı eve geldigimde ayağı şişmiş ve morarmış durumdaydı fakat yaralanma gibi bir ihtimal yok çünkü adam gözümün önünde yaptı sonrasında krem sürdü ayağına eve getirdim bir süre çıkarmadım kafesten kremi emmesi için. Akşama doğru da çıkardım uçmadı, dediğim gibi havalandırdım fakat kanat dahi çırpmadı. Aldığımız adam da dursun düzelir diye. İlk defa kuş besliyorum bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı