Muhabbet kuşumun halsizliği

ReyuM

Hectopat
Yeni yavru bir muhabbet kuşu aldık.
Parmağıma yavaş yavaş alışıyor fakat geldiğindi kendini kaşıyor büyük ihtimalle tüyleri yüzünden
Kuşum bunları yaptıktan sonra halsiz gibi davranıyor sebebi ne olabilir uyukluyor.

Kuş çok yavruysa bol bol uyur. Çok fazla kuş beslemiş biri olarak yardımcı olabilmem için bir fotoğrafını çekip buraya yükler misiniz?

.
Genellikle kendini kaşıyor bunu araştırdım tüyler yeni çıktığından gibi yorumlar gördüm doğru mu?
Kamera çözünürlüğü için özür dilerim.
Şuanda bilgisayarımın arkasında yemini yiyor çok yemek yiyor bunun sebebi jumbo olması olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 20200411_185031.jpg
    20200411_185031.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 60
  • 20200411_185036.jpg
    20200411_185036.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 61
  • 20200411_185041.jpg
    20200411_185041.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 59
  • 1586620614680-11827322.jpg
    1586620614680-11827322.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme:
Kuşunuzun sağlık durumu aşırı derecede iyi görünüyor. Kuyruğunun çok kısa olması henüz bebek olduğunu gösterir. Bol bol uykuya ihtiyacı var. Benim bazı yavru kuşlarım avucumun içine kendisi girip orada uyurdu. 1 hafta ya da 10 gün kadar sürüyordu avucumda uyumaları.
Bazı püf noktaları ve tavsiyelerde bulunayım:
Kuşunuzun suyuna haftada 1 kere vitamin damlası damlatın, vitaminli suyu sadece 1 gün kullandırıp sonra suyu tazeleyin.
15 gün sonra parazit spreyi sıkın, kanatlarının altına 1 kere sıkmanız yeterli. Gözlerini koruyarak sıkmanız gerekir. Sırtına da 1 kere sıkmanız yeterli olur. 20-30 cm mesafeden sıkmalısınız. Haftada 1 sefer sprey sıkın, 4 defa yapın yani 1 ay boyunca yapabilirsiniz.
Kafesini temizledikten sonra yemlere ve suya gelmesin diye çıkarıp, parazit spreyi sıkabilirsiniz.
İlgiyi çok severler, bol bol ilgi isterler ve eksik etmeyin. Kafesinde mutlu olabilmesi için de farklı oyuncaklar koyabilirsiniz. Zilli oyuncaklara ilgili olurlar genelde.
Tahta yuvarlak tünekler ayak sağlıkları için önemlidir.

Son düzenleme:
Kuşunuzun sağlık durumu aşırı derecede iyi görünüyor. Kuyruğunun çok kısa olması henüz bebek olduğunu gösterir. Bol bol uykuya ihtiyacı var. Benim bazı yavru kuşlarım avucumun içine kendisi girip orada uyurdu. 1 hafta ya da 10 gün kadar sürüyordu avucumda uyumaları.
Bazı püf noktaları ve tavsiyelerde bulunayım:
Kuşunuzun suyuna haftada 1 kere vitamin damlası damlatın, vitaminli suyu sadece 1 gün kullandırıp sonra suyu tazeleyin.
15 gün sonra parazit spreyi sıkın, kanatlarının altına 1 kere sıkmanız yeterli. Gözlerini koruyarak sıkmanız gerekir. Sırtına da 1 kere sıkmanız yeterli olur. 20-30 cm mesafeden sıkmalısınız.
İlgiyi çok severler, bol bol ilgi isterler ve eksik etmeyin. Kafesinde mutlu olabilmesi için de farklı oyuncaklar koyabilirsiniz. Zilli oyuncaklara ilgili olurlar genelde.

Şu anda petshoplardan bulamıyorum kapalı oluyorlar nereden bulabilirim?
Olmaz ise karantina zamanı bittikten sonra annem gidebilecek durumda rica edeceğim yanımızda bir kuş balık yem köpek maması kafes gibi eşyaların satıldığı küçük bir dükkan var oradan kamera ile seçmeyi düşünüyorum izin verirse ve kuşum yemlikten zor yem yiyor onun yerine dışarı çıktığında peçetenin üstünde ki yemi yiyor ve ısırdığında fazla acıtmıyor kötü bir durum mu?

Kesinlikle spreyi kuşun gözüne kaçırmayın.
Bol bol konuşun ve ilk 2-3 ay konuşmayabilir pes etmeyin, tecrübeyle sabit.

Son sorum olsun
Kuşum normal uyumuyor gözlerini kapatıyor normal değil mi?
Maşaallah. Pek güzel kuşunuz var. 😊

Teşekkürler 😊

Geri
Yukarı