Muhabbet kuşumun kanadı yamuk

BY LEWU

Decipat
Dün 45 günlük bir muhabbet kusu aldim ve bu sabah biraz uçtu fakat 2-3 kere duvara çarptı ve yere düştü. Bir acı sesi vb. ses çıkarmadı fakat sol kanadı diğer kanadına göre aşağıda duruyor. Sizce kırık mı? Sizce veteriner klinik e götüreyim mi? Yardım edin çok korkuyorum.

Dosya Ekleri

• 20220724_223859.jpg
    20220724_223859.jpg
    78,6 KB · Görüntüleme: 261
Bizim kuş sürekli sağa sola çarpıyor açıkçası hiç bir problemi yok. Avizeye de çarpıyor televizyona da kafa atıyor ama sapasağlam kuş. O kadar şeye rağmen hala uçabiliyor. Bana bile kafa attı hayvan ona rağmen uçuyor sen düşün hocam. Zannetmiyorum bir şey olduğunu.

Dün 45 günlük bir muhabbet kusu aldim ve bu sabah biraz uçtu fakat 2-3 kere duvara çarptı ve yere düştü. Bir acı sesi vb. ses çıkarmadı fakat sol kanadı diğer kanadına göre aşağıda duruyor. Sizce kırık mı? Sizce veteriner klinik e götüreyim mi? Yardım edin çok korkuyorum.

Kuşuna kötü bir şey olmadı değil mi benim kuşumda bugün aynı oldu uçmasında bir sıkıntı yok ama bir kanadı aşağıda duruyor.

Kuşuna kötü bir şey olmadı değil mi benim kuşumda bugün aynı oldu uçmasında bir sıkıntı yok ama bir kanadı aşağıda duruyor.
Kuşumun kafatası zarar görmüş, duvara çarptıktan 2 gün sonra kuşum felç kaldı hiç bir yerini hareket ettiremiyor. Kanadının birinin aşağıda durması da kanadının kırılmış yada çatlamış olduğunu gösterirmiş (veteriner söyledi). Sana da şimdiden geçmiş olsun dostum bende çok üzgünüm :(.

Kuşumun kafatası zarar görmüş, duvara çarptıktan 2 gün sonra kuşum felç kaldı hiçbir yerini hareket ettiremiyor. Kanadının birinin aşağıda durması da kanadının kırılmış ya da çatlamış olduğunu gösterirmiş (veteriner söyledi). Sana da şimdiden geçmiş olsun dostum bende çok üzgünüm :(.

Daha elime bile alıştıramadan ölecek yani😭

Hocam kanadına dokunun bir sakınma cicicicick diye tepki varsa sorun olabilir. Onun dışın sadece kaçma varsa sorun yoktur büyük ihtimalle. Ve kanadı elinizle düzeltin tekrar öyle oluyorsa götürebilirsiniz.

Hocam kanadına dokunun bir sakınma cicicicick diye tepki varsa sorun olabilir. Onun dışın sadece kaçma varsa sorun yoktur büyük ihtimalle. Ve kanadı elinizle düzeltin tekrar öyle oluyorsa götürebilirsiniz.

Kanka demin baktım kuşa kanadı düzelmiş boşu boşuna o kadar üzüldüm galiba.

Kuşumun kafatası zarar görmüş, duvara çarptıktan 2 gün sonra kuşum felç kaldı hiçbir yerini hareket ettiremiyor. Kanadının birinin aşağıda durması da kanadının kırılmış ya da çatlamış olduğunu gösterirmiş (veteriner söyledi). Sana da şimdiden geçmiş olsun dostum bende çok üzgünüm :(.

Kanka kuşun kanadı düzelmiş boşu boşuna üzüldüm ama tedbir olsun diye en kalitelisinden ballı proteinli yem aldım birkaç şey daha alacağım.

Geri
Yukarı