Muhabbet kuşunun ayakları sıcak

Shanny

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni muhabbet kuşu aldım, yavru ve çok uysal, sakin, fazla uçmuyor. Ayakları bir tık sıcak geldi bana parmağıma konduğunda, bir sorun var mıdır? Araştırdıgımda böbrek hastalığı falan diye bir şey duydum. Daha mama yemedi ve su içmedi.

Yememesi daha yeni bir ortamda olduğu içindir, sizleri yeni yeni tanıyor. Eğer geceye, en geç ertesi sabaha, kadar yemezse veteriner yolu size görünebilir. Ayakları için bir şey söylemek pek mümkün değil, onun uzmanlığı ile konuşmanız daha uygun olacaktır. Ne kadar sıcaklığa ulaştığını bilmemiz mümkün değil.

Son düzenleme:
Uçtukları zaman kan dolaşımları hızlandığı için ayakları bize göre sıcak hissedilir. Çok sorun olacağını sanmıyorum. İmkanınız varsa ayak sıcaklığını ölçebilirsiniz 40 dereceye kadar normaldir. Yemi alıştıktan sonra yiyecektir. Mümkünse yem yiyip yemediğini gizlice takip edin siz odadayken yem yemiyor da olabilir. Kuş sağlığı için kurulmuş Facebook grupları var oralara danışmanız çok daha mantıklı olur. Kuşunuzun fotoğrafını ve dışkısını bu tarz gruplarda paylaşarak sağlığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Uçtukları zaman kan dolaşımları hızlandığı için ayakları bize göre sıcak hissedilir. Çok sorun olacağını sanmıyorum. İmkanınız varsa ayak sıcaklığını ölçebilirsiniz 40 dereceye kadar normaldir. Yemi alıştıktan sonra yiyecektir. Mümkünse yem yiyip yemediğini gizlice takip edin siz odadayken yem yemiyor da olabilir. Kuş sağlığı için kurulmuş Facebook grupları var oralara danışmanız çok daha mantıklı olur. Kuşunuzun fotoğrafını ve dışkısını bu tarz gruplarda paylaşarak sağlığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tamamdır teşekkürler bir de aralıklı aralıklı ağzını açıp kapatıyor gagasında bir tık dışkısı kalmış yeni geldi onu mu temizlemeye çalışıyor acaba?

Arkadaşlar yeni muhabbet kuşu aldım, yavru ve çok uysal, sakin, fazla uçmuyor. Ayakları bir tık sıcak geldi bana parmağıma konduğunda, bir sorun var mıdır? Araştırdıgımda böbrek hastalığı falan diye bir şey duydum. Daha mama yemedi ve su içmedi.

Normaldir.

Tamamdır teşekkürler bir de aralıklı aralıklı ağzını açıp kapatıyor gagasında bir tık dışkısı kalmış yeni geldi onu mu temizlemeye çalışıyor acaba?
Hocam dediğim gibi video görmeden pek mümkün değil yorum yapmak. Çok uçtuklarında nefes nefese kalma gibi durumları oluyor ama kısa süreli oluyor. Dışkı için kesinlikle ızgaralı olsun kafes kendi dışkısına temas etmesin. Onu temizlemeye çalışıyor da olabilir tabi ki. Bunu anlamak için ufak bir kaba su koyup tutabilirsiniz önüne gagasını suya sokarsa dışkı temizlenir büyük ihtimalle ama korkutmamak şart tabi ki. Yeni olduğu için en ufak harekete bile korkabilir dikkat etmek lazım.

Geri
Yukarı