Muharrem ince: "dün gece 15000 başvuru aldık, gençler genel merkezde başvurulara bakıyor!"

• Konuyu başlatan 405668
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 157
  • Görüntüleme 7B
Mansur Yavaş en başından beri Kemal'e olan bağlılığından bahsediyordu zaten. Yani aday olmasını istiyordum ancak olması imkansızdı. Ekrem İmamoğlu ise aday olmayı istemiyordur çünkü eğer parlamenter sisteme geçilirse siyasi hayatı bitecek ve Ekrem henüz genç bir siyasi. Cumhurbaşkanı seçilirse kariyerinde söz sahibi olamayacak ve emekli olacak, bunu da isteyeceğini sanmıyorum. Ha tabii ki Mansur veya Ekrem aday olsa çok daha iyi olurdu, en başından beri istediğim şey bu zaten. Ama saydığım sebeplerden ötürü ikisi de olamayacak gibi duruyor

Mansur, uygun görürlerse aday olurum dedi. Meral de hazır Mansur ve Ekrem'in adaylığını sürmüşken kabul edebilirlerdi. Onu da geçtim anket yapılmasına dahi karşı çıktılar. Kemal bırakır mı koltuğu bu denli bir fırsat eline geçmişken?

Allah aşkına Kemal Kılıçdaroğlu'nun toplam %4 oy sahibi diğer partilerden emir alacağını falan düşünüyor musunuz cidden. Kılıçdaroğlu aday olduğu anda tek adam rejimi tam gaz devam edecek. Tek değişen şey Recep Tayyip Erdoğan yerine Kemal Kılıçdaroğlu olacak.

Planları o yönde olsaydı referandum zamanında hayır diye yırtınmazlardı. Ben parlamenter sisteme geçileceğini düşünüyorum, diğer partilerde bu yüzden her zaman Kemal'i destekliyor zaten. Parlamenter sisteme geçilince bakanlık almak için.

Bagımsızlıgı kaybetme riskine girer bu ne demek özgürlügünün elinden alınması 20M mülteci ile imkanı yok belini dogrultamaz heleki İstanbul depreme yakalanırsa en az 100'sene belini dogrultamaz İstanbul gibi işlek bir şehir Türkiye'nin şah damarı çökerse ülke iptal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Depreme bir şey demiyorum zaten. Mülteciler de dediğiniz sayıda değil henüz. Ben sadece ekonomi gidişatı hakkında dedim.

Planları o yönde olsaydı referandum zamanında hayır diye yırtınmazlardı. Ben parlamenter sisteme geçileceğini düşünüyorum, diğer partilerde bu yüzden her zaman Kemal'i destekliyor zaten. Parlamenter sisteme geçilince bakanlık almak için.
Olabilir, kendi düşünceniz sonuçta. Siyaset bir yerde siyasetçiye inanmaktır. Ben inanmıyorum şahsen öyle olacağını.

Depreme bir şey demiyorum zaten. Mülteciler de dediğiniz sayıda değil henüz. Ben sadece ekonomi gidişatı hakkında dedim.

Hocam 7 küsur depremde zar zor toparlamaya çalıştık İstanbul depreminde ne olur açlık başlar anarşi yagma başlar ayrıca ekonomi tamamen çöker "bagımsızlıgımızı kaybetme riskine girecek kadar" mülteciler ister 20M ister 15m olsun inan fark etmiyor.

Hocam 7 küsur depremde zar zor toparlamaya çalıştık İstanbul depreminde ne olur açlık başlar anarşi yagma başlar ayrıca ekonomi tamamen çöker "bagımsızlıgımızı kaybetme riskine girecek kadar" mülteciler ister 20M ister 15m olsun inan fark etmiyor.
Ümit Özdağ'ın iddiasına göre bile 9 milyon mülteci var hocam.

Mansur, uygun görürlerse aday olurum dedi. Meral de hazır Mansur ve Ekrem'in adaylığını sürmüşken kabul edebilirlerdi. Onu da geçtim anket yapılmasına dahi karşı çıktılar. Kemal bırakır mı koltuğu bu denli bir fırsat eline geçmişken?

Öncelikle şunu söyleyeyim anketlere karşı çıkmasını doğru bulmuyorum. Ekrem'in de saydığım sebepler yüzünden aday olmak isteyeceğini sanmıyorum. Bana göre Kemal siyasi kariyerinin sonlarına geldiği için artık büyük bir işe imza atmak istiyor, yani Erdoğan'ı gönderen adam olmak istiyor. Bu yüzden bu kadar hırslı ve diğer adayları gözden bile geçirmiyor. Kazanırsa parlamenter sisteme geçeceğine inanıyorum, diğer partilere bakanlık verecek olmasından belli bence. Diğer partiler bakanlık ve mecliste koltuk alacak olmasa Kemal'i bu denli desteklemezler zaten. Şunu da söyleyeyim Kemal kesinlikle halka hitap eden biri değil, yani büyük bir kumar oynuyor aslında. Kaybederse de mutlaka ülke de Kemal için protestolar olur ve bu protestolara gidenlerden biri de ben olurum. Bu kadar riskli bir işe girişerek seçimi tehlikeye atıyor çünkü.

Ümit Özdağ'ın iddiasına göre bile 9 milyon mülteci var hocam.

9 milyon bile pek inandırıcı gelmiyor.

İnanmıyorum daha fazla olduguna inanıyorum çogu Türk ismi ve kimligi aldı.

Hocam cidden inandırıcı geliyor mu size? Ankara'nın göbeginde 10/5'i Suriyeli heleki bir defa mamakta işim vardı sokak mahalle baştan sona kadar Suriyeli her yerde her alanda 6 7'li grup şeklinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı