Muharrem İnce kazanabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kazanamaz.
Bir oy CHP'ye bir oy Kemal Kilicdaroglu'na.

İmkanı yok.

Yani siyasetten gram anlamayıp gidip abuk sabuk kişilere özellikle tiktokta görüp gaza gelerek oy verecek gençlerin hepsi 60 yaş üstü hani bu yaşlı bunaklarmı bizim geleceğimizi belirleyecek dediğimiz kişilerle tamamen aynı. Bu seçim belkide ülkemizin şimdiye kadarki en önemli seçimlerinden tamamen mantığa dayalı Kılıçdaroğlu dışında hiç kimse kazanamaz imkanı yok saçma sapan triplere tiktok danslarına şımarıklığa bu seçimde yer yok kafanızı kullanın.

Yaşı küçük arkadaşım benim; İnce bile zamanında oy icin HDP’nin kapısına gitti defalarca kez hemde. Neden mi? Çünkü HDP oyları olmadan seçim kazanılamaz ve ayrıca HDP, CHP’den hiçbir şey istemedi. Daha imza toplamaya adam bulamayan kişiyi savunmayın bana. Ha, Göktaşı madenciliği yapabileceğimizi ve daha kadrosunun kim olduğunu bilmeyen ve planlamayan, 4 kere “Yıldızlararası” izleyip övünen birisine oy vermek tercihiniz ise, buyurun. Daha düne kadar hiçbiriniz İnce’yi bilmiyordu. %5 zor alacak birisine oy vermek komik :D

Hayır bunları geçtim adamın teşkilatı yok teşkilatı. Sandık başına adam bulamıyor. İnce’ye vereceğinize razı olmadığınız bu düzeni bitirmek için CHP’ye verin. Ha yok “ben razıyım” diyorsanız gidin AKP’ye verin en azından safınız belli olsun. Gerçi İnce’ye vermek AKP’ye vermekle eşdeğer ama, neyse…
Haziranda 25 yaşındayım ama sen yaşı küçük dediğine göre küçüğümdür :) Hemen söyle abiciğim kime atayım?

Allah korusun, CHP'den aday olmasın. Kazanma garantisi olan seçimi kaybettirir.

1681509354831.png

2018 seçimleri. Uzun adamın şu anda oy kaybetme aşamasında olduğunu ve diğerlerinin artışta olduğunu düşünürsek tek seferde kazanır. Seçim kaybetme ihtimali olan kişi Kılıçdaroğlu.

Haziranda 25 yaşındayım ama sen yaşı küçük dediğine göre küçüğümdür :) Hemen söyle abiciğim kime atayım?
CHP’ye at arkadaşım CHP’ye. Sen bu düzenden memnun değilsen kazanma potansiyeli en yüksek adaya atmak durumundasın. İnce’nin %5’i geçemeyeceğini iyi biliyorsun. Adamın vaatleri dalga geçercesine resmen. Milletvekili seçimlerinde kime atarsan at ama bu seçim kritik.

Ayrıca Yaşın küçük olmasa bile pek açık düşünemediğin kanaatindeyim. Açık düşünmekten kastığım realistik bir düşünce tarzına sahip değilsin. İnce, yüksek oranda CHP’den oy bölüyor. Yani AKP’ye kazandırma şansı yüksek. Bakın oy bölme söyle olur; CHP %51 alacaktır ama İNCE seçime girdiği için oyu %47’ye düşer. İnce, baraj alti kaldığı icin oyları 2 yüksek oy alan parti ile bölüştürülür ve CHP 51 alacağına 49 almış olur 2 puan bölündü ve o 2 puan AKP’ye gitti.

Eki Görüntüle 1740389

2018 seçimleri. Uzun adamın şu anda oy kaybetme aşamasında olduğunu ve diğerlerinin artışta olduğunu düşünürsek tek seferde kazanır. Seçim kaybetme ihtimali olan kişi Kılıçdaroğlu.
İnce'nin HDP hakkında söylemleri ortada, HDP seçmeninden oy alamadıktan sonra seçimi kazanması çok düşük ihtimal bana göre. Bununla beraber zaten agresif söylemleriyle çokça oy kaybettiğini düşünürsek iyi bir seçim kampanyası yürütemezdi. Eğer Kemal yerine başka bir aday seçebilseydik kesinlikle İmamoğlu derdim.

İmamoğlu deme sebebim ise kitle yönetiminde becerikli olması ve en önemlisi İstanbul'u yönetiyor adam. Miting performansı ve hitabeti İnce'ye kıyasla çok daha iyi.

Eskiden destekliyordum ama son Babala yayınından ve Bolu mitinginden sonra (Bolu'da yaşıyorum ve mitinge gittim) desteğimi kestim. Bana intikam almak istiyor gibi geldi iktidar olmak yerine. Fikirleri eskisi gibi değil gibi ve bu beni mutlu etmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı