Muharrem İnce kazanabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Taş çatlasın yüzde 5. Eğer onun yüzünden seçim ikinci tura kalırsa tüm halk ona lanet okur zaten, o yüzden öyle bir manyaklığa girişeceğini sanmıyorum. Seçim 2 aday arasında şıp diye olup biter umarım.

Adam belki seçime birkaç gün kala adaylıktan bile çekilebilir oy bölmemek için, geçen gün öyle bir şeyler ima etti. Seçime girse de 2. tura kalamaz, on milyonlarca kişi bu seçimin artık kader seçimi olduğunun farkında. Çoğu istemese de malum masaya oy vermek durumunda kalmayı kabullenmiş durumda, bu seçimin telafisi yok.

Kazanma şansı olmayabilir belki ama en azından %15 oyu var gibi. Olmadığını düşünenler pek gerçekçi değildir gözümde şahsen. Ya da vazgeçtim 15 bana da absürt geldi :)

Ciddi ciddi bu adama oy verecek genç var mı? Varsa gerçekten irade ve düşünme yeteneğini sorgulayacağım . Vaktinde genç kitleye hitap etmek için 3 kuruşluk araştırmasıyla The Last of Us attın demiş bir adam, bu kadar manipulasyona açık (koyun) olmayın.

Adam belki seçime birkaç gün kala adaylıktan bile çekilebilir oy bölmemek için, geçen gün öyle bir şeyler ima etti. Seçime girse de 2. tura kalamaz, on milyonlarca kişi bu seçimin artık kader seçimi olduğunun farkında. Çoğu istemese de malum masaya oy vermek durumunda kalmaya içerlese de kabullenmiş durumda.

Farklı bir alternatif hiçbir zaman yoktu sadece Mansur'cu ya da Ekrem'ciler kılıçdaroğlu'nun aday olması yüzünden bu kadar tantana yaptılar. Tabii bu süreçte bence Meral akşener'in gereksiz tavırları da biraz büyüttü olayı. Her ne olursa olsun ön yargıları bırakıp bu birlikteliği desteklemek gerekiyor artık. Herkesin tam olarak istediği olmasa bile hepsi bir arada olacak ve bir daha ki seçimde yine farklı bir aday belirleyip seçme şansımız olacak. AKP iktidarda kalırsa bir daha bu şansta elimizden alınacak tamamen. İnce'de zaten bunun ekmeğini yiyor şu an. Popülerliğini CHP'ye borçluydu hala onun üzerinden prim yapıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı