Muhasebe için kaç sene üniversite okumak lazım?

Kardeşim ben lisede Anadolu meslek muhasebe bölümünü bitirdim. Üniversite'de meslek yüksek okul olarak 2.yıllık muhasebe vergi bölümü bitirdim ve üzerine açık öğretim fakültesi işletme okuyorum. Şu an bir firmada muhasebe departmanında çalışıyorum. Özel sektörde başlangıç olarak ön muhasebeci olarak başlarsın. Muhasebe ofislerinde Mali müşavir yayında çalışırsın ancak güzel bir ofis olmadığı sürece çalışma ayak işleri yaptırırlar. 4 yıllık üniversite sonrası Mali müşavirlik sınavlarına girebilirsin. Giriş ve çıkış olmak üzere 2 sınavı ve 3 yıllık çalışarak staj yapman gerekecek.

Peki 2 yıllık okusak 4 yıllık muhasebe ile aynı kapsamda aynı kapasitede aynı bilgi de aynı tecrübede ve aynı seviye iş imkanına sahip olur muyuz? (arkadaşımın üniversite öğretmeni hayır dedi) ve bir de 2 yıl muhasebe ve ardından 2 yıl da işletme okursak Mali müşavir olabilir miyiz?

Peki 2 yıllık okusak 4 yıllık muhasebe ile aynı kapsamda aynı kapasitede aynı bilgi de aynı tecrübede ve aynı seviye iş imkanına sahip olur muyuz? (arkadaşımın üniversite öğretmeni hayır dedi) ve bir de 2 yıl muhasebe ve ardından 2 yıl da işletme okursak Mali müşavir olabilir miyiz?

2+2 ile olabilirsin ancak 4yıllık eğitimle 2 yıllık eğitim aynı değil. Tecrübeni geliştirmen gerekli muhasebede.

2+2 ile olabilirsin ancak 4yıllık eğitimle 2 yıllık eğitim aynı değil. Tecrübeni geliştirmen gerekli muhasebede.

Sende sosyal medya uygulamaları var mı Instagram falan orada konuşmak isterim seninle ve 2 yıl muhasebe neden daha tecrübesiz oluyor yani 4 yıl okumak zorunda mıyım? Ve 2 yıl muhasebe ve 2 yıl işletme okusam Mali müşavir olabilir miyim orayı anlamadım ve eğer 2 yıllık muhasebe olmazsa direkt 4 yıllık işletme okurum

Sende sosyal medya uygulamaları var mı Instagram falan orada konuşmak isterim seninle ve 2 yıl muhasebe neden daha tecrübesiz oluyor yani 4 yıl okumak zorunda mıyım? Ve 2 yıl muhasebe ve 2 yıl işletme okusam Mali müşavir olabilir miyim orayı anlamadım ve eğer 2 yıllık muhasebe olmazsa direkt 4 yıllık işletme okurum

Direk işletme oku okuyabiliyorsan DGS'yle falan uğraşmazsın. Gördüğün dersler 2 yıllığa ve 4 yıllığa göre değişiklik gösteriyor. Muhasebede önemli olan iş başı tecrübesidir. Sosyal medya kullanmıyorum maalesef

Direk işletme oku okuyabiliyorsan DGS'yle falan uğraşmazsın. Gördüğün dersler 2 yıllığa ve 4 yıllığa göre değişiklik gösteriyor. Muhasebede önemli olan iş başı tecrübesidir. Sosyal medya kullanmıyorum maalesef
Hmmm 2 ve 4 yıl arasında tecrübe farkı yani 2 yıl okuyan boşa okumuş olur onun gibi bir şey sanırım ama 2 yıl okurken kendimi geliştirirsem onu bilmem ve abi dgs çok zor değil biraz daha kolay ve rahat lakin ben çok çalışkan biri değilim yani kötü üniversiteye gidersem 4 yıl boşa gider diye korktum o yüzden 2 yıllık bir bölümün iyi bir üniversitesini seçtim yani karar verdim ama bilmiyorum 4 yıllık işletme mi okusam şu an ders çalışıyorum yks'ye hazırlanıyorum

Hmmm 2 ve 4 yıl arasında tecrübe farkı yani 2 yıl okuyan boşa okumuş olur onun gibi bir şey sanırım ama 2 yıl okurken kendimi geliştirirsem onu bilmem ve abi DGS çok zor değil biraz daha kolay ve rahat lakin ben çok çalışkan biri değilim yani kötü üniversiteye gidersem 4 yıl boşa gider diye korktum o yüzden 2 yıllık bir bölümün iyi bir üniversitesini seçtim yani karar verdim ama bilmiyorum 4 yıllık işletme mi okusam şu an ders çalışıyorum YKS'ye hazırlanıyorum

Tecrübe iş başındaki tecrübedir. Okullarda teoride öğrenirsin iş başı öğrenmek gerekli tecrübeyi. 4yılda 2-2 yılda fark etmez sen kendini geliştirirsen sorun olmaz.

Tecrübe iş başındaki tecrübedir. Okullarda teoride öğrenirsin iş başı öğrenmek gerekli tecrübeyi. 4yılda 2-2 yılda fark etmez sen kendini geliştirirsen sorun olmaz.
O zaman 2 yıl muhasebe okusam da olur hem zaten sizde 2 yıllık muhasebe okudum demiştiniz 😃 (kendimi geliştirmek için ne yapabilirim bütün muhasebe hesaplarını ezberleyip işleyişini anlasam bide muhasebe işleyişini anlasam yeter son olarak da ofis programlarını öğrenirim öyle olur)

O zaman 2 yıl muhasebe okusam da olur hem zaten sizde 2 yıllık muhasebe okudum demiştiniz 😃 (kendimi geliştirmek için ne yapabilirim bütün muhasebe hesaplarını ezberleyip işleyişini anlasam bir de muhasebe işleyişini anlasam yeter son olarak da ofis programlarını öğrenirim öyle olur)

Muhasebe programları var aktif kullanılan, biz kullandıklarımız Logo GO3 ve Zirve adında 2 program bunlar kayıt yaparsın bunlarla işlerini halledersin. Zaten üniversitede gösterecekler bu programları ya da benzerlerini öğretecekler.

Muhasebe programları var aktif kullanılan, biz kullandıklarımız Logo GO3 ve Zirve adında 2 program bunlar kayıt yaparsın bunlarla işlerini halledersin. Zaten üniversitede gösterecekler bu programları ya da benzerlerini öğretecekler.
Evet abi logoyu biliyorum lisede bölümüm muhasebeydi ve abi sence 4 yıl mı okuyayım direkt sen ne diyorsun ?

Geri
Yukarı