Muhasebe için kaç sene üniversite okumak lazım?

Senin ilerleme şekline kalmış. Direk 4 yıl iyidir DGS kolay dedin ama onunda stresine girmeden bitirir çıkarsın. Biraz daha araştır ona göre netleştirirsin.

Doğru diyorsun direkt 4 yıl okuyayım DGS kolay da olsa onunla uğraşmayayım çünkü o da uğraştırır. Ortalama bir üniversite de olsa muhasebe okurum her şey tecrübeye bakar nasıl olsa ve zaten zaman akar gider sosyallik de iyi gelir bana dayanışma içinde gideriz oradakilerle 👍🏻

Doğru diyorsun direkt 4 yıl okuyayım DGS kolay da olsa onunla uğraşmayayım çünkü o da uğraştırır. Ortalama bir üniversite de olsa muhasebe okurum her şey tecrübeye bakar nasıl olsa ve zaten zaman akar gider sosyallik de iyi gelir bana dayanışma içinde gideriz oradakilerle 👍🏻

Abi ben atajyerken fiş geliyor önüme dosyalara koyardım fişleri yani her işletmeye stajyer gerekiyor mu sence ve sen 2 yıl okudum demiştin 2 yıl okuyarak bir işletmede çalıştım demiştin aslında ben 2 yıl okuyup 2 yıl da işletme okumayı meslek alanım geniş olsun diye düşündüm ama bilmiyorum ya düşüneceğim yine de.

Abi ben stajyerken fiş geliyor önüme dosyalara koyardım fişleri yani her işletmeye stajyer gerekiyor mu sence ve sen 2 yıl okudum demiştin 2 yıl okuyarak bir işletmede çalıştım demiştin aslında ben 2 yıl okuyup 2 yıl da işletme okumayı meslek alanım geniş olsun diye düşündüm ama bilmiyorum ya düşüneceğim yine de.

Son düzenleme:

Abi ben atajyerken fiş geliyor önüme dosyalara koyardım fişleri yani her işletmeye stajyer gerekiyor mu sence ve sen 2 yıl okudum demiştin 2 yıl okuyarak bir işletmede çalıştım demiştin aslında ben 2 yıl okuyup 2 yıl da işletme okumayı meslek alanım geniş olsun diye düşündüm ama bilmiyorum ya düşüneceğim yine de.

Staj üniversite de var. Önemli olan muhasebe açısından bilgi edinmek hep not al çalış başarılı olursun.

Staj üniversite de var. Önemli olan muhasebe açısından bilgi edinmek hep not al çalış başarılı olursun.

Abi sen o 2 yıllık dönemde çok çalıştın ondan da öyle tecrübeli oldun sen ve 4 yıllık bölümle aynı iş imkanına sahipse bu bölüm yine de 2 yıl okurum olmazsa bilmiyorum ve abi bir işletme de çalışırken bütün muhasebe hesaplarını kullanacak mıyız yoksa hesaplar işletmenin isleyişine ve hangi işletme olduğuna göre değişir mi?

Abi bide sen neden 2 yıl muhasebe ve 2 yıl işletme okudun direkt 4 yıllık muhasebe okumadın ?

Son düzenleme:
Abi sen o 2 yıllık dönemde çok çalıştın ondan da öyle tecrübeli oldun sen ve 4 yıllık bölümle aynı iş imkanına sahipse bu bölüm yine de 2 yıl okurum olmazsa bilmiyorum ve abi bir işletme de çalışırken bütün muhasebe hesaplarını kullanacak mıyız yoksa hesaplar işletmenin isleyişine ve hangi işletme olduğuna göre değişir mi?

Abi bir de sen neden 2 yıl muhasebe ve 2 yıl işletme okudun direkt 4 yıllık muhasebe okumadın?

2+2yıl olarak okudum ben. Hesap işleyişi işletmenin türüne göre değişir. Açık öğretim zamanı çalıştığımdan tecrübe edindim. Kendi yolunu çizebilirsin değerlendirek.

2+2yıl olarak okudum ben. Hesap işleyişi işletmenin türüne göre değişir. Açık öğretim zamanı çalıştığımdan tecrübe edindim. Kendi yolunu çizebilirsin değerlendirek.

Abi bir de hangi Microsoft Office programlarını öğrenmem gerekiyor? (ben stajyerken hep Excel'de uğraştıklarını bilirim bu işletmeden işletmeye değişir mi?) ve abi muhasebecilerin görevleri nedir ne yaparlar fiş falan mı tasarlarlar işte kapağı içeriği ya da fişteki tutarları mı Excel'e aktarırlar? Outlook'un maillere bakmak için kullanıldığını bilirim.

Abi bir de hangi Microsoft Office programlarını öğrenmem gerekiyor? (ben stajyerken hep Excel'de uğraştıklarını bilirim bu işletmeden işletmeye değişir mi?) ve abi muhasebecilerin görevleri nedir ne yaparlar fiş falan mı tasarlarlar işte kapağı içeriği ya da fişteki tutarları mı Excel'e aktarırlar? Outlook'un maillere bakmak için kullanıldığını bilirim.

Excel önemli bir program. Fatura işlersin - düzenlersin. İşletmeye göre stok girişi çıkışı yapılır. Üretim yapıyorsa mamülleri işler onların giderlerini kaydedersin. Çok değişiklik gösterir işletmelere göre sen YouTube'da videolara bakabilirsin. Giriş seviyesi ön muhasebecisidir. Ofis boylukta yaparsın. İşletmeye göre değişiklik gösterir.

Excel önemli bir program. Fatura işlersin - düzenlersin. İşletmeye göre stok girişi çıkışı yapılır. Üretim yapıyorsa mamülleri işler onların giderlerini kaydedersin. Çok değişiklik gösterir işletmelere göre sen YouTube'da videolara bakabilirsin. Giriş seviyesi ön muhasebecisidir. Ofis boylukta yaparsın. İşletmeye göre değişiklik gösterir.

Başka hangi programlar gerekli hepsini söylesene abi bir de muhasebeyi çoğu kişi sevemeyebiliyor sıkıcı ve stresli bulabiliyor boşuna okudum bu bölümü keşke okumasaydım diyen oluyor sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun ve sen işinden memnun musun? Ayrıca işletme okuyan biri genelde işletme açma tecrübesine sahip oluyor peki muhasebeciler de öyle oluyor mu yani işletme açma ve yürütme konusunda tecrübeli oluyorlar mı ?

Başka hangi programlar gerekli hepsini söylesene abi bir de muhasebeyi çoğu kişi sevemeyebiliyor sıkıcı ve stresli bulabiliyor boşuna okudum bu bölümü keşke okumasaydım diyen oluyor sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun ve sen işinden memnun musun? Ayrıca işletme okuyan biri genelde işletme açma tecrübesine sahip oluyor peki muhasebeciler de öyle oluyor mu yani işletme açma ve yürütme konusunda tecrübeli oluyorlar mı?

İşletme açmayı muhasebe üzerinde Mali müşavir olan gerekli. İşletme bölümü işletme açmayı değil yönetmeyi öğretir. Excel daha önemli Office programları olarak. Ben seviyorum mesleği ama çalıştığın ortam ve sana sağladıkları imkan ve karşılıklı insan ilişkileri de seni işe bağlar.

İşletme açmayı muhasebe üzerinde Mali müşavir olan gerekli. İşletme bölümü işletme açmayı değil yönetmeyi öğretir. Excel daha önemli Office programları olarak. Ben seviyorum mesleği ama çalıştığın ortam ve sana sağladıkları imkan ve karşılıklı insan ilişkileri de seni işe bağlar.
Abi genelde işler ağır oluyor bu yüzden muhasebedekiler stajyer tutuyor bu hep böyle midir ? Mesela stajyere fiş sıralatırlar işte sırtlık yazdırırlar vs keşke yapay zeka gelişse de fişler dosyalar dijital ortama taşınsa da herkes rahat etse çevre de korunmuş olur bu sayede

Abi genelde işler ağır oluyor bu yüzden muhasebedekiler stajyer tutuyor bu hep böyle midir? Mesela stajyere fiş sıralatırlar işte sırtlık yazdırırlar vs keşke yapay zeka gelişse de fişler dosyalar dijital ortama taşınsa da herkes rahat etse çevre de korunmuş olur bu sayede

Dijital sisteme geçildi zaten, eskiden daha çok evrak işleri olurdu. Sen işi öğrenmene bak not al gerisi gelir severek yaparsan.

Geri
Yukarı