Multiplayer oyunlarda, SSD'nin loading sürelerine katkısı oluyo mu?

Her oyunda olmuyor maalesef ki, her oyunu da test etme gibi bir durumum yok :) League of Legends oyununda ufak bir hız söz konusu, ancak bu oyunda işlemciye binen yük daha fazla olduğu için işlemci ile alakalı. Benim işlemcim düşük olduğu için onda herhangi bir hız performansı göremedim. İşlemcisi güçlü olan birinde belki hızlanma olabilir. En büyük hızlanmayı Battlefield 3 MP oyununda gördüm. Önceden oyuna bağlanmam rahat 2-4 dakika arası sürebiliyorken SSD'den sonra oyuna bağlanma hızım 15-20 saniyelere kadar düştü. Başka bir oyun oynamıyorum. Ancak OnayKalkan'ın da dediği gibi SSD'e yüklü olması gerekiyor. League of Legends'ı başta SSD'e yükledim ancak hızlanma olmayınca HDD'e şutladım :) BF3 oyunu SSD'de ve dediğim gibi gerçekten hızı bayağı farketti. SSD'mde yeri haketti :)

Olmazmı kardeşim ya. Spyler arkadaşımızın tavsiyesi üzerine bir ssd aldım. CryEnginede çizim yaparken ara geçişler, terrain kabartırkenki kasmalar, bölümlerdeki loadingler tamamen ortadan kalktı. 10-15 sn beklediğim loadingler 3-4 saniyeye düştün. Hdd'nin 12 ms'de eriştiği veriye ssd 0.1 ms'de erişiyor.

Ssd sana oyunlarda bekleme ekranlarında çok büyük avantaj sağlar ama ben gerek görmüyorum ona vereceğim para ile ekran kartına daha çok para katarım zaten donmaz. Ama eğer almak istiyorsanız evet ssd nerdeyse bekleme sürelerini 20 saniyeden 4 saniyeye kadar düşürebilir.

Singleplayer'de oldukça büyük katkısı olduğunu biliyorum. Multiplayer oyunlarda oluyo mu diye merak etmiştim. Anlaşılan multiplayer oyunlarda da büyük katkısı oluyormuş.

Singleplayer'de oldukça büyük katkısı olduğunu biliyorum. Multiplayer oyunlarda oluyo mu diye merak etmiştim. Anlaşılan multiplayer oyunlarda da büyük katkısı oluyormuş.

He şimdi anladım. Özür dilerim. Mesela lol'den ele alalım. Sen ssd kullanıyorsun ve 2 sn'de oyununu yükledin. Ama diğer 9 kişi den birisi bile tost makinesi ile bağlanıyorsa oyun çok yavaş başlar. Ama cod ve bf gibi multiplayer oyunlarda durum farklıdır. Loadingler bireyseldir ve kimsenin loadingi kimseyi ilgilendirmez. Lol, dota tarzı oyunlarda ssd'den yana bir fayda yaşıyacağını sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı