Musallat.exe nasıl temizlenir?

Hakkınıhelalet.exe'yi indir hakkımı helal ediyorum tuşu olması lazım ona bas düzeliyor. Yalnız yapan yazılımcı çok imanlı birisiymiş. Ğ

Yakın zamana kadar Musallat'a karşı hiçbir şey yapamıyordu Defender. Şimdi engelleyip temizliyorsa ne âlâ.
Nereden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri anlamış değilim. Zararlıların doğada AV'lerin çoğunluğu tarafından tespit edilmeden barınabilme süresi bir ila birkaç gün arası.

Defender ilk andan beri tespit ediyor, altı üstü basit bir USB zararlısı, polimorfik falan da değil.

Merhaba, ben geçen gün çıktı almak için kırtasiyeye gittim. O sırada flash belleğe virüs bulaştı sanırsam. Eve gelip flashı bilgisayara taktıgımda musallat.exe diye virüs vardı. Ben de 360 Total Security ile taradım virüsü sildim o ara. Acaba bilgisayara virüs bulaşmış mıdır? Bilgisayarda hiçbir sorun yok. Bir tek arada kasıyor. Nasıl anlarım?
meb_iys_dosyalar/38/15/973814/dosyalar/2019_12/12110016_MusaLLaT.exe_Silici.zip
bu zip dosyası ile virüsü temizleyebiliyor muşsunuz.

Nereden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri anlamış değilim. Zararlıların doğada AV'lerin çoğunluğu tarafından tespit edilmeden barınabilme süresi bir ila birkaç gün arası.

Defender ilk andan beri tespit ediyor, altı üstü basit bir USB zararlısı, polimorfik falan da değil.
Yıllardır kurumlarda Defender açık olduğu halde bilgisayarlar musallat yiyor ve takılan her USB'ye bulaşıyordu. Özellikle ortak ağdan dosya alışverişi yapan her bilgisayara giriyordu.
İlçemdeki tüm okullar, kütüphane, kaymakamlık, milli eğitim bilgisayarlarında aynı şeyi deneyimledim.
Engelleyip temizlemeye başladıysa yenidir. Ne güzel işte.

Yıllardır kurumlarda Defender açık olduğu halde bilgisayarlar musallat yiyor ve takılan her USB'ye bulaşıyordu. Özellikle ortak ağdan dosya alışverişi yapan her bilgisayara giriyordu.
İlçemdeki tüm okullar, kütüphane, kaymakamlık, milli eğitim bilgisayarlarının aynı şeyi deneyimledim.
Engelleyip temizlemeye başladıysa yenidir. Ne güzel işte.
IT uzmanı eliyle armut topluyordu demek. "Başladı" değil, yıllardır görüyordu zaten. Opswat tespit geçmişine girin, 2014'te daha adı Defender değilken zararlıyı görmüş.

Şurada da bir üye Defender ile sonuç alamadığını ve hakkınıhelalet ile başına gelenleri anlatmış:

Şurada da bir üye Defender ile sonuç alamadığını ve hakkınıhelalet ile başına gelenleri anlatmış:
Aksine Defender ile sonuç almış, zararlıyı temizlemiş. Halen daha öyle mi bilmiyorum ama arayüzü biraz sıkıntılı bir program. Temizlenenler bazen silinmemiş gibi gözükebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı