MusaLLaT.exe nasıl temizlenir?

Merhaba, sistemime yeni Windows 7 yükledim USB ile. Bugün şöyle bir güzel virüs taraması yapayım dedim internetten sık sık oyun yükleyen birisiyim. Windows Security Essentials (ismi sanırım böyleydi) geçmişe baktım uygulamadan, karantinada musallat.exe yazıyor. Ayrıca flash belleğe de bulaşmış. Görev Yöneticisi'nden baktım çalışan uygulamalar hizmetler vs. musallat.exe yok ama flash bellek komple virüs. Flashın içinde de eski fotoğraflar var, yani silsem silemem. Virüsü bu fotoğraflardan ayırma/ayıklama uygulaması var mı?

Silerken helallik istiyor, hakkınızı helal edince siliyor.

Son düzenleme:
İmam Hatip Ortaokulu ne alaka acaba? ( Yanlış anlama yani bir okulun sitesinde neden bu var demek istedim. )
Genelde akıllı tahtalara falan bulaşıyordur. :)

Artı -1 Eksi
Genelde akıllı tahtalara falan bulaşıyordur. :)
Pardus kullanan bizim akıllı tahta;

1633546838269.png

Sahte klasör simgelerine tıklama tıkladıkça virüs mitoz bölünme geçirir. Güvenli Mod'da başlatıp gpedit.msc'den Görev Yöneticisi ve kayıt defterini etkinleştirip regedit üzerinden virüsü (Özel dosyalar ve Musallat.exe) adlarıyla aratıp sil sonrasında bir temiz format atarsan kurtulursun. Not: Şüpheli USB belleği biçimlendirmeden cihaza takma, genelde USB yoluyla bulaşan bir virüstür.

Geri
Yukarı