MusaLLaT.exe nasıl temizlenir?

Merhaba, sistemime yeni Windows 7 yükledim USB ile. Bugün şöyle bir güzel virüs taraması yapayım dedim internetten sık sık oyun yükleyen birisiyim. Windows Security Essentials (ismi sanırım böyleydi) geçmişe baktım uygulamadan, karantinada musallat.exe yazıyor. Ayrıca flash belleğe de bulaşmış. Görev Yöneticisi'nden baktım çalışan uygulamalar hizmetler vs. musallat.exe yok ama flash bellek komple virüs. Flashın içinde de eski fotoğraflar var, yani silsem silemem. Virüsü bu fotoğraflardan ayırma/ayıklama uygulaması var mı?

Pardus kullanınca ne oluyor hocam? Bizim tahtada da Pardus var çünkü.
Musallatcığımız exe olduğu için ve Pardus exe açmadığı için bulaşmıyor.

Nasıl güvenebiliyorsunuz bu tür araçlara acaba? Zararlıyı yayan bu araca farklı bir zararlı enjekte etmiş olabilir.
Şahsen kullanıyorum, sıkıntı tok. Ayrıca adam pişman olup temizleme programı yapmış. Baksana, hakkınızı helal edin bile diyor.

Son düzenleme:
aga bu virüs bulaşdıkdan sonra hiç bir antivirüs sizi kurtarmaz pardus falan filan bulaşmadan önce o dediğiniz,adam artık herkesin ettiği küfürlere bıktı kendi virüsünü silme programı yazdı,tabi güven olurmu buna bilmem ama format en pratik ve en hızlı çözümdür regedit olayını yapıp format atarsanızda hiç bi sıkıntı kalmaz,bu virüsle hala uğraşan kaldıysa Allah kolaylık versin

@Enes2baba yanlış bilgi. Çoğu Anti-Virüs yazılımı MusaLLaT zararlısını bulup temizleyebiliyor. Kendi yazdığı silme programına kesin bir şey diyemem ama şüpheli.

Kanka ben zamanında her şeyi denedim silemedim dediğin doğrudur bilemem adam öyle bir yapmış ki, e çok yıl geçti ben hala geri kafalı kaldım

Geri
Yukarı