Yazılım simgesi

MusaLLaT.exe Temizleyici 2023-01-10

koray105

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600, GTX 1060, 16 GB RAM, MSI X370 GAMING Pro Carbon.
Virüsün yapımcısının yazdığı araç mı bu? Eğer öyle ise paylaşılması çok yanlış. Bu araca gerek dahi yok, güncel tarama araçları veya basit AV çözümleri dahi rahatlıkla temizleyebilir bunu. Bir Ransomware'i kaldırmak için aynı saldırganın farklı bir aracını kullanır mıydınız? Aynı hesap.

E hani bu güvenilir değildi?
Değil zaten, paylaşımı da doğru değil. İndirilmesini önermiyorum şiddetle. Kullanmanız gereken yazılımlar:

Virüsün yapımcısının yazdığı araç mı bu? Eğer öyle ise paylaşılması çok yanlış. Bu araca gerek dahi yok, güncel tarama araçları veya basit av çözümleri dahi rahatlıkla temizleyebilir bunu. Bir Ransomware'i kaldırmak için aynı saldırganın farklı bir aracını kullanır mıydınız? Aynı hesap.

Değil zaten, paylaşımı da doğru değil. İndirilmesini önermiyorum şiddetle. Kullanmanız gereken yazılımlar:

Diğer anti virüs yazılımları da bu virüsü silebilir evet ama bu yazılımın yayınlanmasındaki amaç yazılımı Sosyal'de isteyen kullanıcılar olursa güvenilir kaynaklardan (Sosyal indirme servisi) kısmından yararlanabilmesi. Ufak bir araştırma yapınca bu programın indirme bağlantısı için pek de güvenilir kaynak göremedim.

Diğer anti virüs yazılımları da bu virüsü silebilir evet ama bu yazılımın yayınlanmasındaki amaç yazılımı Sosyal'de isteyen kullanıcılar olursa güvenilir kaynaklardan (Sosyal indirme servisi) kısmından yararlanabilmesi. Ufak bir araştırma yapınca bu programın indirme bağlantısı için pek de güvenilir kaynak göremedim.
Doğru olan bu yazılımın Sosyal'de önerilmemesi yalnız. Zararlıyı yazan kişinin yazılımını Sosyal'e doğrudan eklememek gerekli. Hangi konuda bu aracın önerildiğini görsem girer tarama araçlarını öneririm. Her ne kadar zararlıyı kaldırıyor olsa da üçüncü parti bir aracın, özellikle aynı zararlıyı yazan kişi tarafından yapılan aracın kullanılmasını doğru bulmuyorum.
Eklemekteki düşünceniz doğru, en azından buradan indirilebilir fakat sizin eklemenizden ziyade eklenen dosyanın tehlikeli olduğunu belirtmek istedim.

Zararlıların kendi kaldırma araçlarıyla kaldırılmasını önermiyorum. Tüm zararlılar için geçerli. Geçerli bir güvenlik yazılımı kullanılması önerilir.

Kaynak kod var mı? Disassembly işlemi gerçekleştiremedim exe dosyasını. İçinde ne var ne yok çözümlemeden kullanmak başka risklere yol açabilir.

Son düzenleme:
Virüsün yapımcısının yazdığı araç mı bu? Eğer öyle ise paylaşılması çok yanlış. Bu araca gerek dahi yok, güncel tarama araçları veya basit AV çözümleri dahi rahatlıkla temizleyebilir bunu. Bir Ransomware'i kaldırmak için aynı saldırganın farklı bir aracını kullanır mıydınız? Aynı hesap.

Sonunda benimle aynı fikirde olan birisi.

Geri
Yukarı