Musallat.exe Virüsü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

karamaga

Decapat
Bilişim teknolojileri dersi için bir logo hazırladım, bunu flashıma atıp okula götürecektim logoyu flash belleğime atmak icin flashı bilgisayarıma taktım, gözüme önemli dosya veya klasör diye bir şey geldi. Tıkladım tıkladım açılmadı, sağ tıkladım yönetici olarak calıştır dedim sonra bir not defteri acıldı not defterinde musallat.exe etkinleştirildi yazıyordu. Herhangi bir sorun olur mu? Flashda mı kaldı bu virüs yoksa bilgisayarıma bulaştı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilişim teknolojileri dersi için bir logo hazırladım, bunu flashıma atıp okula götürecektim logoyu flash belleğime atmak icin flashı bilgisayarıma taktım, gözüme önemli dosya veya klasör diye bir şey geldi. Tıkladım tıkladım açılmadı, sağ tıkladım yönetici olarak calıştır dedim sonra bir not defteri acıldı not defterinde musallat.exe etkinleştirildi yazıyordu. Herhangi bir sorun olur mu? Flashda mı kaldı bu virüs yoksa bilgisayarıma bulaştı mı?
Sanırım bu linkten kaldırıyorduk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky kurup tarama başlatıp, temizlenmesini bekleyin.

Ne abi bu musallat.exe'nin olayı. Türk yapımı falan mı :D

Ne abi bu musallat.exe'nin olayı. Türk yapımı falan mı :D
Türk yapımı, evet. Hatta yapan kişi pişman olduğundan dolayı virüsü kaldırmak için bir uygulama oluşturdu, hatta uygulamaya hakkımı helal ediyorum tarzı bir buton ekledi, tıklayarak kaldırılabiliyordu. 😄

Bilgisayara da bulaşmış olması lazım.Bu virüsü temizle bilgisayarı çok yavaşlatıyor.Çok eski bir virüs benim bildiğim kadarıyla 6-7 senelik var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı