MX 130 düşük FPS değerleri

Blondie

Decipat
Makaleler
1
MX 130,
8 GB RAM,
i5 10210u
240 GB SSD.

Cihazı alalı 5-6 ay oldu. Bu sistem ile izlediğim benchmark'lara göre daha düşük FPS alıyorum, drop giriyor sürekli. alıyorum. Hatta bazı videolardaki işlemci bundan daha kötü olsa bile. Sizce neden? Termal macun veya soğutucu mu gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
MX 130,
8 GB RAM,
i5 10210u.
240 GB SSD.

Cihazı alalı 5-6 ay oldu. Bu sistem ile izlediğim Benchmark'lara göre daha düşük FPS alıyorum, drop giriyor sürekli. Alıyorum. Hatta bazı videolardaki işlemci bundan daha kötü olsa bile. Sizce neden? Termal macun veya soğutucu mu gerekli?

Eğer cihazın servisi RAM belleğinizi yükseltmenize izin verir ise yükseltin maalesef tüm bilgisayar üreticileri fiyattan düşmek için hem düşük hızlara sahip ve az boyutlu RAM takıyorlar bu da haliyle drop yapıyor normal.

Emin misiniz? İzlediğim videolarda da RAM 8.

Dediğim gibi artık 8 GB RAM yetersiz kalmaya başladı bende de laptop var RAM'i 16 GB. Sadece GTA 5 bile 10GB RAM kullanıyor 8 GB RAM var sizde ne kadar kullanır bilemem ama en az 6 GB kullanır ee geriye windowsa falan ne kaldı çok az bir miktar bu yüzden de drop giriyor raminizi 16 yapmaya çalışın.

Dediğin oyunlar için gayet normal.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda High ayarlarda 20 FPS alınıyor. Ben low'da o kadar alamıyorum nasıl normal?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoda High ayarlarda 20 FPS alınıyor. Ben Low'da alamıyorum nasıl normal?

Yalan video MX130 Far Cry 5'i medium ayarlarda bile oynatamaz.

Yalan video MX130 Far Cry 5'i medium ayarlarda bile oynatamaz.
bu videodaki değerlerdende düşük alıyorum. Hemde bayağı. Bu da mı yalan?

Bu videoda High ayarlarda 20 FPS alınıyor. Ben Low'da o kadar alamıyorum nasıl normal?

Dediğim gibi RAM'i 16 GB yapın

bu videodaki değerlerden de düşük alıyorum. Hemde bayağı. Bu da mı yalan?

Bir de o kadar oyunu SSD atmak zor FPS düşmesi diyorsan HDD yüzündendir.

Dediğim gibi RAM'i 16 GB yapın.

Dostum abartma alakasi yok buradaki tum oyunları 8 GB RAM ile gayet rahat oynar.

Geri
Yukarı