MX 130 sistem eski performansını göstermiyor

kaannxrd

Hectopat
RAM
8
Ekran kartı
NVIDIA MX130
Selam bilgisayarımı 2019 yılında aldım dizüstü 2020 vakitlerinde en düşük ayarlarda GTA 5'i 120 FPS oynayabiliyordum lakin şu an Roblox gibi basit oyunlarda bile kasmakla beraber GTA 5 gibi oyunların başlangıç ekranı açılırken bile imleç kasarak hareket etmekte bunun sebebi nedir bayağıdır bunu araştırıyorum ne yaptıysam eskisi gibi olmadı ekran kartım NVIDIA MX130 aklıma gelen tek sebebi aldığımdan beri bilgisayarın kasasını açıp hiç temizlemedim aldığım günden beri aynı kullanıyorum hiç açıp temizliğini yapmadım sebebi sizce bu olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Selam bilgisayarımı 2019 yılında aldım dizüstü 2020 vakitlerinde en düşük ayarlarda GTA 5'i 120 FPS oynayabiliyordum lakin şu an Roblox gibi basit oyunlarda bile kasmakla beraber GTA 5 gibi oyunların başlangıç ekranı açılırken bile imleç kasarak hareket etmekte bunun sebebi nedir bayağıdır bunu araştırıyorum ne yaptıysam eskisi gibi olmadı ekran kartım NVIDIA MX130 aklıma gelen tek sebebi aldığımdan beri bilgisayarın kasasını açıp hiç temizlemedim aldığım günden beri aynı kullanıyorum hiç açıp temizliğini yapmadım sebebi sizce bu olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Açıp temizlememen bu sebeplerden biri olabilir. Aç temizle termal macun yenile, temiz bir kurulum yap PC ne ve driverların güncel olduğundan emin ol.

Temizleyip macununu sürüp bir de temiz sistem ile denemek lazım.

Açıp temizlememen bu sebeplerden biri olabilir. Aç temizle termal macun yenile, temiz bir kurulum yap PC ne ve driverların güncel olduğundan emin ol.
Açıkcası kasasını açıp temizerken bi bileşenini bozmaktan korkuyorum.

Temizleyip macununu sürüp bir de temiz sistem ile denemek lazım.
Macunun önemi ne ki açıp tozlarını alsam sadece yetmez mi?

Açıkçası kasasını açıp temizerken bir bileşenini bozmaktan korkuyorum.

Bayağı önemli ısınmasını engelliyor performansı artırıyor.

Açıkçası kasasını açıp temizerken bir bileşenini bozmaktan korkuyorum.

Bilgisayarcıya götürüp temizletmiştim + termal macun 250TL almıştı benimki de MX230'lu versiyonu.

Bayağı önemli ısınmasını engelliyor performansı artırıyor.

Bilgisayarcıya götürüp temizletmiştim + termal macun 250TL almıştı benimki de MX230'lu versiyonu.

Bilgisayarcılara pek güvenmiyorum fakat belki bir gün götürürüm götürmüşken komple bakım yaptırıyım diyorum MX230 ekran kartı bulabilir miyim bilmiyorum size sormak istiyorum MX230 ile Valorant veya GTA 5 gibi oyunlarda nasıl değerler görüyorsunuz MX230 ile belki ek 8 GB RAM takabilirim.

Bende de bu kart var ama GTA V'te 120FPS verebilecek bir kart kesinlikle değil. Temizlenme zamanı gelmiş cihazının.

Yeni konular

Geri
Yukarı