MX 130 sistem oyunlar donuyor

• Konuyu başlatan 4lpjj
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 598

4lpjj

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 yıl önce pandemi başladığı sıralarda bir dizüstü bilgisayar aldım. Hem rahat taşırım hem oyun oynarım diye dizüstü tercih ettim. Intel Core i7 10th nesil 2.30 GHz, 8 GB RAM, NVIDIA MX 130 4 GB ekran kartı, 250 GB SSD (C olarak SSD'yi kullanıyorum sistem SSD'ye kurulu yani), 1 TB de hard disk var artı olarak ama GTA 5 düşük ayarlarda oynuyorum Valorant da 1920x1080 oynarken FPS düşmesi yiyorum Rust oynamak için oyunun piksel piksel olması lazım. Ben anlamıyorum bana göre gayet bu oyunlar için yeterli bir sistem ama böyle para verip dilediğim gibi oynayamamak da sinirlendiriyor beni. Herhangi bilginiz, alakanız varsa yazabilirsiniz. Hayırlı günler.

işlwmci.PNG

nvidia.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop ısındığı için oluyor, 73 derece üstüne çıkartmıyor ekran kartı.
73 derece olur olmaz anında yavaşlatıyor.

Özellikleriniz iyi değil "Ben anlamıyorum bana göre gayet bu oyunlar için yeterli bir sistem" diyorsunuz ama çok kişisel bir söylem bu. Kaç FPS alıyorsunuz oyunlarda? Youtube dan baktığım kadarı ile GTA5 i low ayarlarda ve 720p de oynuyorlar.

Özellikleriniz iyi değil "ben anlamıyorum bana göre gayet bu oyunlar için yeterli bir sistem" diyorsunuz ama çok kişisel bir söylem bu. Kaç FPS alıyorsunuz oyunlarda? YouTube'dan baktığım kadarı ile GTA 5'i Low ayarlarda ve 720p de oynuyorlar.

Aynı sisteme sahibim, ekran kartı ısı sınırını kapatırsa bu sorunlar gidecektir. Ancak kötü etkiler PC'yi.

Özellikleriniz iyi değil "Ben anlamıyorum bana göre gayet bu oyunlar için yeterli bir sistem" diyorsunuz ama çok kişisel bir söylem bu. Kaç FPS alıyorsunuz oyunlarda? Youtube dan baktığım kadarı ile GTA5 i low ayarlarda ve 720p de oynuyorlar.
Valorant da 5:4 oynuyorum (öyle alıştım) 120 ye kadar çıkıyor Gta 5 kalite ayarları en düşük çözünürlük de 1366:768 gibi bir şey sabit 60 fps Rust oyun oynanmıyacak halde yani zevk alınmaz ağaçlar pixel her şey en düşükte 37 fps gibi

Aynı sisteme sahibim, ekran kartı ısı sınırını kapatırsa bu sorunlar gidecektir. Ancak kötü etkiler PC'yi.
Nasıl kapatacağım. Bir de kötü etkiyi açarsanız çok memnun olurum

Oyun oynamak için oyun bilgisayarı tercih edin. Boşuna 20, 25 bin lira para vermiyor insanlar. Rust işlemci sömüren bir oyun. Ayrıca zaten MX 130 da GT 1030'dan bile daha güçsüz bir kart.
Dediğim gibi ben de az para vermedim 2 yıl öncenin 10 bin lirası o yüzden yoksa elbette gider pc toplarım

Dediğim gibi ben de az para vermedim 2 yıl öncenin 10 bin lirası o yüzden yoksa elbette gider pc toplarım
Her zaman çok para çok performans demek değildir. İncelik, hafiflik, taşınabilirlik gibi şeyler de fiyatı artırıyor. Bunlar laptopınızın daha önemli özellikleri olmalı. MX 130 ekran kartları için şöyle bir şey deneyebilirsin. Çoğu kişide işe yaradı:

Valorant da 5:4 oynuyorum (öyle alıştım) 120'ye kadar çıkıyor GTA 5 kalite ayarları en düşük çözünürlük de 1366:768 gibi bir şey sabit 60 FPS Rust oyun oynanmayacak halde yani zevk alınmaz ağaçlar pixel her şey en düşükte 37 FPS gibi.

Nasıl kapatacağım. Bir de kötü etkiyi açarsanız çok memnun olurum.

Ekran kartı çok ısınır sa ömrü çabuk biter, onun dışında RAM sınırını vs. kaldırırsanız çok daha yüksek FPS alırsınız. MSI Afterburner ya da başka bir program ile yapılıyordu.

Her zaman çok para çok performans demek değildir. İncelik, hafiflik, taşınabilirlik gibi şeyler de fiyatı artırıyor. Bunlar laptopınızın daha önemli özellikleri olmalı. MX 130 ekran kartları için şöyle bir şey deneyebilirsin. Çoğu kişide işe yaradı:

Aynen bu konu.

Ekran kartı çok ısınır sa ömrü çabuk biter, onun dışında RAM sınırını vs. kaldırırsanız çok daha yüksek FPS alırsınız. MSI Afterburner ya da başka bir program ile yapılıyordu.

Aynen bu konu.

Bir de b
atarya ömrü çok düşük prize bağlı oynuyorum.Pc çok ısınıyor onu da belirteyim dedim

Geri
Yukarı