MX 130 sistem eski performansını göstermiyor

kaannxrd

Hectopat
RAM
8
Ekran kartı
NVIDIA MX130
Selam bilgisayarımı 2019 yılında aldım dizüstü 2020 vakitlerinde en düşük ayarlarda GTA 5'i 120 FPS oynayabiliyordum lakin şu an Roblox gibi basit oyunlarda bile kasmakla beraber GTA 5 gibi oyunların başlangıç ekranı açılırken bile imleç kasarak hareket etmekte bunun sebebi nedir bayağıdır bunu araştırıyorum ne yaptıysam eskisi gibi olmadı ekran kartım NVIDIA MX130 aklıma gelen tek sebebi aldığımdan beri bilgisayarın kasasını açıp hiç temizlemedim aldığım günden beri aynı kullanıyorum hiç açıp temizliğini yapmadım sebebi sizce bu olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Bayağı önemli ısınmasını engelliyor performansı artırıyor.

Bilgisayarcıya götürüp temizletmiştim + termal macun 250TL almıştı benimki de MX230'lu versiyonu.
Abicim bilip bilmeden sürekli yalan yanlış konuşuyorsunuz.
Macunun kuruyup kurumadığından bir habersin bir de hayatında bilgisayarı açmamış insana macunu yenile diyorsun. bir şeyi yanlış yapacak bilgisayar elinde kalacak.

Isı takip programı kurup mesela AIDA64, oyun içerisinde işlemcinin ve ekran kartının ısısı ne kadar yüksek ona bakmalısın. baktın ki +85lerde geziyor bir bilgisayarcıya gidip temizlik + macun yenilemesi yaptırtabilirsin.

Macunun kuruyup kurumadığından bir habersin bir de hayatında bilgisayarı açmamış insana macunu yenile diyorsun. Bir şeyi yanlış yapacak bilgisayar elinde kalacak.

Isı takip programı kurup mesela AIDA64, oyun içerisinde işlemcinin ve ekran kartının ısısı ne kadar yüksek ona bakmalısın. Baktın ki +85'lerde geziyor bir bilgisayarcıya gidip temizlik + macun yenilemesi yaptırtabilirsin.

Adam mouse zor hareket ediyor diyor 4 sene olmuş alalı cihazı hiç bakım yaptırmamış ne programı.

Macunun kuruyup kurumadığından bir habersin bir de hayatında bilgisayarı açmamış insana macunu yenile diyorsun. Bir şeyi yanlış yapacak bilgisayar elinde kalacak.

Isı takip programı kurup mesela AIDA64, oyun içerisinde işlemcinin ve ekran kartının ısısı ne kadar yüksek ona bakmalısın. Baktın ki +85'lerde geziyor bir bilgisayarcıya gidip temizlik + macun yenilemesi yaptırtabilirsin.

Hem ben cihazı açıp temizle falanda demedim bilgisayarcıya vermesi daha mantıklı.

Macunun kuruyup kurumadığından bir habersin bir de hayatında bilgisayarı açmamış insana macunu yenile diyorsun. bir şeyi yanlış yapacak bilgisayar elinde kalacak.

Isı takip programı kurup mesela AIDA64, oyun içerisinde işlemcinin ve ekran kartının ısısı ne kadar yüksek ona bakmalısın. baktın ki +85lerde geziyor bir bilgisayarcıya gidip temizlik + macun yenilemesi yaptırtabilirsin.
Adam mouse zor hareket ediyor diyor 4 sene olmuş alalı cihazı hiç bakım yaptırmamış ne programı.

Hem ben cihazı açıp temizle falanda demedim bilgisayarcıya vermesi daha mantıklı.
Anladığım kadarıyla tek çare bilgisayarı temizletmek olucak oyunlarda bilgisayar soba gibi oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı