MX-4 termal macunda maksimum 70 derece normal midir?

Berk28

Decapat
Daha fazla  
Arctic MX-4 termal macun sürdüm ilk açtığımda boştayken maximum 74 derece yazıyordu. Bu sabah açtım şu anda sıcaklık değeri boştayken böyle, normal mi? Degilse nasıl düzeltebilirim?
10 dk sonra durum bu.

IMG_20210728_094532.jpg

IMG_20210728_095331.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin sıcaklığını termal macun kontrol etmez, sadece ısı iletimi yapar termal macun. Sıcaklığının yüksek olması işlemci kullanımı, fan temizliği gibi onlarca sebebe bağlı olabilir.

Termal macuna bağlı olabilecek tek ihtimal yanlış yere veya yanlış şekilde sürmüşsündür.

Termal macun orjinal olmasa bile boştaki değerleri yüksek, yükteki iyi.
Kasa içi hava akışı kötü diye tahmin ediyorum. Bu yüzden belli bir derecenin altına inmiyor.

Senin sıcaklığını termal macun kontrol etmez, sadece ısı iletimi yapar termal macun. Sıcaklığının yüksek olması işlemci kullanımı, fan temizliği gibi onlarca sebebe bağlı olabilir.

Termal macuna bağlı olabilecek tek ihtimal yanlış yere veya yanlış şekilde sürmüşsündür.
Kalitesiz termal macun ile kaliteli termal macun arasında 20 dereceye kadar fark olabiliyor.

Kendim deneyimledim. Teknik serviste çalışıyorum ve burada kullanılan macun kalitesiz. Kendi cihazıma sürdüm ve yük altında 90 dereceyi buluyordu. Cooler Master'ın bir macununu sipariş verdim. Aslında çok da kaliteli değil ama yük altında 70-75 derece arası.
İnternette tonlarca kaynaktan ucuz ve pahalı termal macun karşılaştırmalarına bakıyorum. 20 dereceyi bulanı göremedim daha. Termal macunu hiç koymasan bile 20 derece fark anca oluyor.

Geri
Yukarı