MX Linux nasıldır?

Bu çöp falan yazan kişileri Linux kısmından ban attırma şansımız yok mu ya? Moderasyon ekibi kontrol etse aslında iyi olur. Bu arada konuna gelirsek 1. olma işine inanmıyorum ben hocam. Yani o kadar iyi bir dağıtım gibi gelmiyor bana.
Arkadaşın amacı, kaos çıkarmak ve ilgi toplamak sadece. Takmamak lazım.

Artık fanboy demek yetmiyor sana, daha kullanmadığın dağıtım hakkında yorum yapma.
Bu insanlar kendini aşmış artık adam belki hayatında Linux adını bile duymadı sade Windows kullandığı için Linux dağıtımlarını kötülüyor.

MX dağıtımı Xfce destekliyor bence distrowatch taraflı olarak ilk sırada para falan vermiş olabilir.

Şu kısma bende tamamen katılıyorum. Ekstra bir özelliği yok. Çok konuşulan bir dağıtım değil. Web siteleri bile düzgün değil ve hala birinciler. Bence de Mint veya Manjaro olmalı.

Çıkan tartışmadan dolayı MX hakkında çok bir şey göremedim :) bu dağıtımı düzenli kullanan biri yok mu ya?

MX Linux aslında Linux Mint, Manjaro gibi dağıtımlarla aynı mantıkta yapılmış bir dağıtım. Kullanıcı eğer terminali açmak istemezse açmak zorunda kalmasın, tüm işlemlerini GUI arayüzünde halledebilsin. O yüzden bu dağıtımlar DistroWatch sitesinde sürekli yukarılarda durur.

Ayrıca bir sitede okuduğuma göre DistroWatch sitesi sıralamayı indirmeye göre değil DistroWatch sitesindeki tıklamalarına göre yapıyormuş. Yani bir dağıtım ne kadar çok sitede tıklanırsa, incelenirse o kadar üst sıralara yerleşebiliyor. MX Linux'da sürekli yukarıda olduğu için her siteye giren dağıtımı inceliyor ve sürekli üstte kalmasını sağlıyor olabilir. Tabii ki bunların bir kesinliği yok.

Ayrıca bir sitede okuduğuma göre distrowatch sitesi sıralamayı indirmeye göre deği distrowatch sitesindeki tıklamalarına göre yapıyormuş.

Hayır rank olarak da baktığımız da hep en üstte. Oy veren sayısı ve verdiği oy ortalaması alındığına yine en üstte oluyor MX.

Hayır rank olarak da baktığımız da hep en üstte. Oy veren sayısı ve verdiği oy ortalaması alındığına yine en üstte oluyor MX.

Bende nasıl 1.sırada olduğunu anlamadım. Evet dağıtım iyi ama, 1.sırada olacak kadar da değil. 1.sıraya geçmesi gereken daha iyi dağıtımlar var aslında.

En çok yüklenen dağıtımların listesi olarak Linux-Hardware'i öneriyorum. Distrowatch tıklama ile sayım yapıyor. LH sıralamasında yüklemeler dikkate alınıyor.

Bu site de gerekli olan uygulamayı indirmediğiniz zaman sizi saymıyor. Yani sitenin uygulamasını indirip bir nevi kayıt olduktan sonra dağıtıma +1 ekliyor.

Bu arada MX Linux yaklaşık 2 yıldır aynı durumda. Dağıtım araştırırken MX Linux'un nasıl üstte olduğu ile ilgili birkaç teori okumuştum, bunlardan bazıları dediğiniz gibi ücret vererek üst sıralarda olduğuydu. Vaktiniz ve ilginiz varsa bu konuda sadece Türkçe kaynakları okuyarak biraz eğlenebilirsiniz, tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı